Главная / Пресс-релизы

Компанія «БІНФІЛД» — лідер в інноваціях в живленні рослин

«Сучасні технології в мінеральному живленні» — під такою назвою 7 липня відбувся ІІ Національний День Поля, організований компанією «БІНФІЛД», — офіційним імпортером та дистриб’ютором добрив виробництва компаній COMPO Expert GmbH та ARVI, а також мінеральних добрив під маркою Fertis. Захід відбувся в R&D центрі COMPO Expert, де проводять наукові дослідження та вивчення дії мінеральних добрив, на базі СТОВ «Дружба-Нова», що входить до складу агрохолдингу «Кернел».

День поля зібрав чимало гостей з різних областей Україні. Багато хто з них вже певний час застосовує у виробництві продукти, що пропонує компанія «БІНФІЛД», але були й такі, хто лише придивляється до нових препаратів. Утім, усі учасники для поля були єдині в своєму прагненні якомога більше дізнатися про новації у живленні культур, почути про результати досліджень, які науковці здійснюють в R&D центрі COMPO Expert. Адже, за відгуками спеціалістів, їх правдивість не викликає сумнівів. Зокрема й з огляду на співпрацю з високотехнологічною компанією Кернел, до якої є довіра на ринку України.

R&D центр (Researching & development — дослідження та розвиток, англ.) COMPO Expert, що заснований два роки тому в смт Варва Чернігівської області, — один з чотирьох великих науково-дослідницьких центрів компанії у світі. Як і для решти центрів, розташованих у Чилі, Таїланді та Німеччині, його завданням є розробка нових продуктів, покращення наявних продуктів та перевірка їх ефективності на різних культурах. Окрім того в кожній країні, де проводить комерційну діяльність COMPO Expert, компанія має R&D відділ, який проводить аналогічні дослідження, хіба що в менших масштабах.

– Ми обрали саме Україну для облаштування тут R&D центру в Східній Європі, бо в аграрному бізнесі пострадянських країн основний фокус зроблено на польові культури, які вирощують на великих площах. Це найбільш перспективний напрямок, — зазначив маркетинг менеджер COMPO Expert в країнах СНД Сергій Мунтян. — Тому ми хочемо знати, як відгукуються культури на наші добрива. Ми інтегровані в глобальну мережу і нам треба отримати досвід застосування наших продуктів на польових культурах. І, звісно, обмінюватися набутим досвідом з клієнтами.

Відтак тут, на базі СТОВ «Дружба-Нова», на площі понад 30 га науковці вивчають різні варіанти живлення сільськогосподарських культур — озимих пшениці та ріпаку, кукурудзи, соняшнику, сої на богарі, а також кукурудзи та сої на зрошенні із застосуванням фертигації.

– Торік ми тестували всю продуктову лінійку з різними нормами та фазами внесення на сільськогосподарських культурах, визначили максимально ефективні, загалом кількість дослідних варіантів становила понад 120. Цього року для більш детального аналізу звузили коло досліджень, зменшивши кількість дослідів до 80-ти, — розповів R&D та маркетинг менеджер COMPO Expert в країнах СНД Олексій Грабовський. — Під час досліджень ми проводимо багато спостережень, зокрема з листкової діагностики, вивчаючи вміст елементів живлення по окремих варіантах, фенологічні спостереження, робимо аналіз структури врожаю, визначаємо якісні показники по окремих варіантах, індекс NDVI тощо.

У сезоні 2015–2016 одним із головних напрямів досліджень, що проводили в центрі, було вивчення локального припосівного внесення мікрогранульованих добрив Ізі Старт ТЕ-Макс. Всі аграрії знають, як часто бувають несприятливі погодні умови на ранніх етапах розвитку рослин, що обмежують можливість молодої рослини поглинати елементи живлення з орного шару ґрунту. Ідеальним варіантом для забезпечення швидкого та рівномірного росту молодих рослин є припосівне локальне застосування мікрогранульованого добрива Ізі Старт ТЕ-Макс із високим умістом водорозчинного фосфору та широким спектром мікроелементів. Отримані результати досліджень підтверджують ефективність застосування продукту в наших ґрунтово-кліматичних умовах: кукурудза дала приріст урожайності +9 ц/га, соя — 3,9 ц/га, соняшник — 3,4 ц/га.

Інший напрям роботи R&D центру — вивчення дії стимуляторів росту Басфоліар Келп СЛ з умістом ауксинів за передпосівної обробки насіння. У результаті озима пшениця дала прибавку врожайності 6,64 ц/га, кукурудза — 11, 07 ц/га, соняшник — 2,81 ц/га, соя — 2,9 ц/га.

Новий напрямок у живленні культур, який дозволяє максимально ефективно використовувати азотні добрива під час їх вирощування, — використання інгібітору нітрифікації. Так, за результатами однорічних досліджень, проведених в R&D центрі, доведено, що продукт НоваТек Флуїд компанії COMPO Expert сприяє збільшенню ефективності застосування азотних добрив, дає можливість зменшити їх кількість та підняти урожайність культур і рентабельність вирощування. А саме приріст урожайності становив: озима пшениця — 5,1 ц/га, кукурудза — 8,66 ц/га. Максимальні прирости врожайності від позакореневих підживлень мікродобривами, стимуляторами росту рослин й антистресантами, за результатами роботи R&D центру COMPO Expert, у 2016 році становили: озима пшениця — 8,96 ц/га, яра пшениця — 5,2 ц/га, кукурудза — 15,33 ц/га, соняшник 6,42 ц/га, соя — 7,2 ц/га.

Річні результати досліджень зафіксовано у звіті обсягом понад 80 сторінок, де описано не лише ефективність самих препаратів, але й ґрунтово-кліматичні умови, в яких їх проводили, методику дослідів, статистичну обробку отриманих результатів.

– Нині ми хочемо отримати дворічні дані наших досліджень — як підтвердження тенденцій, що виникли, — говорить Сергій Мунтян. — Ми маємо намір розвивати наш R&D центр і спільно з нашими партнерами рухатися до отримання максимальних врожаїв. Серед планів на наступні роки — тестування нових продуктів. Їх проводять в різних країнах. Зокрема будемо випробовувати і в нашому регіоні.

Олександр Правило, заступник директора з виробництва ПСП «Оскар», Івано-Франківська область.

Наше господарство загалом має в обробітку 50 тис. га ріллі. Вирощуємо озимий та ярий ріпак, кукурудзу, соняшник, сою, озиму та яру пшеницю. Застосовуємо продукти Compo Expert, які імпортує в Україну компанія «БІНФІЛД». Звісно, ринок добрив в Україні дуже насичений, але продукти, що постачає компанія «БІНФІЛД», нас приваблюють своїм співвідношенням «якість — ціна». Жоден з імпортних виробників не має кращих позицій. Нам імпонує, що фахівці компанії постійно надають консультативну підтримку, закладають досліди в нашому господарстві, щоб на практиці пересвідчитися в якості препаратів. У виробничих посівах ми постійно користуємося мінеральним добривом для позакореневих підживлень кукурудзи Басфоліар Zn Фло, соняшнику — Басфоліар Борон СП та інші. Сьогодні без додавання цинковмісних добрив отримати якісний урожай кукурудзи неможливо, бор потрібен і кукурудзі, і соняшнику, сої та ріпаку. Тому я раджу усім виробникам користуватися цими препаратами — і не тільки через їхню якість, але й з огляду на оптимальний рівень собівартості.

Микола Горб, директор СФГ «Світанок», Полтавська область

На 5 тис. га ми вирощуємо ріпак, кукурудзу, соняшник, пшеницю, ячмінь. Упродовж 4 років співпрацюємо з компанією «БІНФІЛД», на всіх культурах застосовуємо різні види добрив Басфоліар компанії Compo Expert та комплексні гранульовані добрива для внесення із сівбою виробництва компанії ARVI. Бачимо значну їх ефективність — вищу, ніж від застосування добрив інших виробників. Якщо говорити про добрива ARVI, то практично все добриво в перший рік застосування розчиняється в ґрунті, відтак рослина вбирає максимум поживних речовин. Важливо, що зазначений в паспорті препарату вміст елементів відповідає дійсності. Тому ефект від внесення добрив Басфоліар видно буквально через кілька днів — колір рослини стає більш насиченим, з’являється блиск. Тож ми налаштовані на тривалу співпрацю з компанією «БІНФІЛД».

Аркадій Лунгул, керівник науково-дослідного центру компанії «КЕРНЕЛ»

Щороку ми всі продукти, які надходять до нашої компанії, тестуємо в науково-дослідному центрі. Якщо препарат показує добрі результати, ми його виводимо у виробничі випробування на площі 100 — 1000 га в різних ґрунтово-кліматичних зонах і тільки після цього включаємо в технологію вирощування культур. Всі ці етапи свого часу пройшли продукти компанії Compo Expert та групи компаній ARVI, імпортовані компанією «БІНФІЛД», які ми випробовуємо з 2013 року. Так, дослідження в науково-дослідному центрі показують, що прибавка врожайності від застосування мікродобрив становить 3 ц/га на сої, до 5 ц/га на кукурудзі, 3–4 ц/га соняшнику, до 5 ц/га на пшениці. Тепер препарати від «БІНФІЛД», зокрема Басфоліари, для нас є еталоном під час тестування препаратів інших компаній. А у виробництві — це одні з китів, на яких базується наша технологія.

У нашій виробничій технології майже на всіх культурах присутні практично всі препарати як для фоліарного живлення, так і NPK. Наприклад, на кукурудзі ми застосовуємо Басфоліар Zn Фло, на сої та соняшнику — Басфоліар Екселент Фло. Наприклад, після застосування добрива Ізі Старт ТЕ-Макс ми у виробництві додатково отримуємо до 1 т/га кукурудзи, до 5 ц/га сояшнику. Тепер починаємо вивчати ефект від застосування цих препаратів на сої та пшениці. Загалом на полях, де прогнозуємо отримати максимальну врожайність та застосовуємо інтенсивні технології, ми обов’язково застосовуємо препарати, які нам постачає «БІНФІЛД». Орієнтуємося не тільки на їхню якість, але й на відповідний рівень рентабельності.

  • ООО „БИНФИЛД АГРО ТЕХНОЛОДЖИЗ“
  • ул. Академика Крымского, 4-а, г. Киев, 03142
  • телефон: +38 (044) 455-79-81
  • www.binfield.com.ua
  • e-mail: office@binfield.com.ua

Поделиться: