Описание    
По вопросам приобретения обращайтесь:
ООО „Научно-производственная компания «Квадрат»“,
Лебидинская, 3, оф. 121, г. Харьков
телефон +38 050 406 55 77
факс +30 057 736 03 43
www.quantum.ua
Вернутся к списку

Quantum, Препарати для підживлення рослин в умовах посухи та високих температур повітря

Компания «Квадрат» на основі кращого світового досвіду розробила та пропонує Вашій увазі унікальну для українського ринку технологію керування вологою та охолодженням рослин в умовах спеки та посухи для с/г культур де неможливо організувати зрошення.

Ця технологія дозволяє значно підвищити стійкість рослин до теплового стресу та нестачі вологи і суттєво підняти шанси рослин на отримання доброго урожаю в умовах посухи та спекотної погоди.

Калій та регулювання водного обміну і газообміну в листках рослин.

Калій є рухомим елементом і знаходиться в сольовій формі в клітинному соку. Від його концентрації залежить рух води в листі рослин і швидкість дихання. Калій регулює процеси транспірації і дихання, контролюючи відкриття і закриття устячок (мал. К1), тому при достатній кількості калію підтримується тургор (вміст рідини в клітинах) і скорочуються втрати води (зів’янення рослин) в умовах посухи та спекотної погоди. Калій сприяє росту судин ксилеми, покращуючи, таким чином, можливість транспорту цукрів і накопичення вуглеводів.

Мал. К1. Іони калію беруть безпосередню участь у регулюванні водного обміну та дихання (відкриття-закриття устячок). С підвищенням тургору устячка відкриваються, при зниженні тургору – закриваються. Вважається, що головна роль у механізмі зміни тургору належить саме іонам калію. (Джерело: Purves et al., Life: The Science of Biology, 4th Edition)

Калій має велике значення для регулювання процесів транспірації і дихання, він може поліпшити стійкість рослин до стресу в умовах посухи і високих температур. Високоефективна формуляція органічного калію «Квантум-К36» забезпечує ефективне і швидке поглинання і засвоєння калію через листову поверхню (див мал. К2).

Мал. К2. Поглинання різних форм калію листковою поверхнею – органічна форма калію засвоюється майже у 5 разів краще. (Джерело: Texas A&M University, USA)

Кремній та зменшення інтенсивності випаровування вологи з листової поверхні, вплив кремнію на охолодження листя

Кремній відіграє значну роль у зниженні інтенсивності випаровування вологи з листової поверхні. Він зменшує транспірацію і при цьому збільшує потік кисню в сухих і спекотних умовах, допомагаючи таким чином рослині краще використовувати наявні поживні речовини і вологу для підвищення врожайності. Додаткова перевага застосування кремнію і калію полягає у збільшенні стійкості рослин до хвороб.

Важливо відзначити, що кремній накопичується у епідермісі, в стінках клітин і на кінчиках коренів і сприяє формуванню більш сильних і міцних пагонів, листя і коріння, які в змозі краще протистояти негативному впливу посухи та спеки.

Кремній суттєво впливає на охолодження листя рослин. Так, недавні дослідження вчених (Lijun Wang та інші) показали, що нанесення кремнію на листя дозволяє зняти теплове навантаження в умовах високих температур і значно знижує температуру листя – на 3-4°C порівняно з контролем (див. мал. К3). Після 55 днів нормального розвитку рослини поміщали в бокси з температурою 35-40°C і через 20 днів необроблені рослини пожовтіли та загинули, тоді як оброблені, хоча і були пригнічені, після встановлення знову кімнатної темератури відновили вегетацію. Цими дослідженнями також встановлено, що в епідермісі після листового внесення кремнію формуються біокремніеві структури (мал. К4).

Таким чином позакореневе застосування кремнію є перспективним та екологічно чистим методом підвищення посухостійкості та жаростійкості рослин.

Інноваційний препарат «Квантум-Аквасил» містить 8-10% калію та 20% кремнію, а також 1% гумінових речовин для поліпшення засвоєння та проникнення.

Мал. К3. Інфрачервоні теплові зображення рослин після 55 днів нормального росту при кімнатній температурі (а) і високій температурі (b). Рослини справа (на кожному із знимків) обробляли кремнієм, в той час як рослини зліва (контроль) були необроблені. (Джерело: Applied Physics Letters 87, 194105, 2005)

Мал. К4. Зображення листя рослин під електронним мікроскопом після обробки кремніем. а) біокремніеві структури, що утворилися в листях у клітинах епідермісу - вказано стрілками. b) збільшене зображення червоної обл. с) рентген-спектр, що підтверджує наявність кремнію - Si. d) На котрольних (необроблених) рослинах дуже незначна кількість кремнієвих структур. Масштаб: a-10мкм; b-0.7мкм; d-5мкм. (Джерело: Applied Physics Letters 87, 194105, 2005)

Компанія «Квадрат» пропонує препарати «Квантум-К36» та «Квантум-Аквасил» для підживлення рослин в умовах посухи, застосування яких дозволяє суттєво зменшити негативний вплив високих температур та недостачі вологи.

Квантум – АКВАСИЛ
(кремній-калійний концентрат)
Добриво сприяє зниженню втрат вологи та кращому охолодженню рослин в умовах посухи та спеки. Містить спеціальну формуляцію кремнію та калію, і гумінові речовини для кращого поглинання.

Технологія застосування та дози:

Листове (позакореневе) підживлення

Польові культури (пшениця,ячмінь, кукурудза, соя, соняшник, ріпак та інш.)

2-3 л/га в крітичні періоди розвитку та в умовах посухи.

Можлива повторна обробка через 3-4 тижні.

Робочий розчин: 200-400л/га.

Виноград.

2-3 л/га в крітичні періоди розвитку та в умовах посухи.

Робочий розчин: 500-800л/га.

Овочеві культури та ягоди.

1-1,5л/га до цвітінням і далі з інтервалом 3-4 тижні

(2-3 обробки за сезон).

Робочий розчин: 200-400л/га.

Газонна трава (декоративна та на спортивних полях).

2-5л/га (20-50мл/сотку) з інтервалом 3-4 тижні.

Робочий розчин: 300-1000л/га (5-10л/сотку)

Дерева та кущі (плодові, декоративні та хвойні)

Рівномірно обприскувати листя (голки) 0.3-0.5% розчином препарату

(30-50мл на 10л води), 2-3 обробки за сезон.

Обробки виконуються стандартними обприскувачами. Обробки проводити у вечірній або ранковий час. Не виконувати обприскування у період масового цвітіння та за температури вище ніж +30°С та при інтенсивному сонячному випромінювані. Перед змішуванням з іншими препаратами рекомендується перевірити сумісність препаратів - тестове приготування робочого розчину не повинно давати осад. Допустиме незначне помутніння.

      Очікуваний ефект від застосування:
  • Зниження транспірації в умовах посухи;
  • Краще охолодження рослин у спеку;
  • Додатковий бар’єр проти шкідників і хвороб;
  • Укріплення стінок клітин;

Квантум – К36 (органічний калій)
(36% калію в легкодоступній органічній формі)
Концентроване калійне добриво, з високим вмістом органічної форми калію - до 5 разів краще поглинання листям порівняно з іншими формами.

Технологія застосування та дози:

Листове (позакореневе) підживлення

Польові культури (пшениця,ячмінь, кукурудза, соя, соняшник, ріпак та інш.)

2-4 л/га за необхідністю або у пік вегетативного росту для недопущення дефіциту калію.

Робочий розчин: 200-400л/га.

Овочеві культури та ягоди.

3-5 л/га у період наливу та дозрівання ягід та плодів.

Робочий розчин: 200-400л/га.

Картопля.

3-5 л/га у період формування клубнів.

Робочий розчин: 250-400л/га.

Виноград.

2-3 л/га перед дозріванням ягід.

Увага! Не застосовувати у період цвітіння винограду.

Робочий розчин: 500-800л/га.

Плодові дерева та кущі

3-7 л/га у період наливу та дозрівання ягід та плодів.

Робочий розчин: 500-800л/га.

Газонна трава (декоративна та на спортивних полях).

2-3 л/га (20-30мл/сотку) з інтервалом 3-4 тижні; до 15л/га (150мл/сотку) за сезон.

Робочий розчин: 300-1000л/га (5-10л/сотку)

Обробки виконуються стандартними обприскувачами.Обробки проводити у вечірній або ранковий час. Не виконувати обприскування у період масового цвітіння та за температури вище ніж +30°С та при інтенсивному сонячному випромінювані. Перед змішуванням з іншими препаратами рекомендується перевірити сумісність препаратів - тестове приготування робочого розчину не повинно давати осад. Допустиме незначне помутніння.

Недостача калію на початкових фазах розвитку рослин не може бути компенсована наступним його внесенням.

Органічні кислоти, що входять до складу продукту, швидко асимілюють в рослинах і легко перетворюються на вуглеводи, що сприяє поліпшенню дозрівання плодів та ягід і їх смакових якостей

© Agromage.com 2000-2015

Перепечатка материалов допустима в случае указания активной ссылки на Agromage.com, а также на автора материала.