Элюмис - одно комплексное решение в системе защиты кукурузы от сорняков

автор:

Ранньопіслясходовий сегмент системи боротьби з бур’янами представлений Люмаксом 537, 5 SE, с.е. Цей своєрідний гербіцид може застосовуватись і до посіву, чи до сходів культури. Але більшість своїх позитивних особливостей він проявляє все ж таки під час застосування у ранньопіслясходовий термін (по бур’янах). При цьому однорічні злакові бур’яни повинні мати не більше 2 листків, а от однорічні та багаторічні дводольні можуть мати від 2 до 6 листків. За рахунок мезотріону, який входить до складу Люмаксу, він здатний стримувати в ґрунті появу декількох можливих хвиль бур’янів, особливо після опадів. Страхові післясходові гербіциди компанії «Сингента» представлені також великим переліком. Перш за все — це Мілагро 040 SC, к.с. — базовий страховий післясходовий гербіцид з найширшим вікном застосування (4-10 листків культури), який здатний контролювати в основному однорічні та багаторічні злакові бур’яни. Для підсилення дії Мілагро 040 SC, к.с. проти дводольних бур’янів, залежно від фази розвитку культури та виду шкідливої рослини можуть бути запропоновані суміші з гербіцидами: Пріма 911 SE, с.е., Естерон 600 ЕС, к.е., Діален Супер 464 SL, в.р.к., Банвел 4S 480 SL, в.р.к., Пік 75 WG, в.г. та Ланцелот 450 WG, в.г. Суміш Мілагро 040 SC, к.с.+ Каллісто 480 SC, к.с. добре зарекомендувала себе протягом останніх декількох років як така, що контролює практично всі злакові та дводольні бур’яни у широкому вікні застосування на культурі. На базі цієї вдалої суміші було розроблено новий гербіцид, який дістав назву Елюміс 105 OD, о.д.

Це комплексний двокомпонентний препарат, який захищає кукурудзу від широкого спектра однорічних та багаторічних, злакових та дводольних бур’янів. Як вже було сказано раніше, до складу продукту входять дві добре відомі діючі речовини — нікосульфурон (д.р. Мілагро 040 ЕС, к.е.) та мезотріон (д.р. Каллісто 480 SC, к.с.). При поєднанні ці дві діючі речовини мають сильну синергетичну дію проти широкого спектру бур’янів. Нікосульфурон поглинається листками та стеблами бур’янів, є типовим ALS-інгібітором (тобто блокує синтез білка в клітинах рослин бур’янів), мезотріон є інгібітором специфічного рослинного ферменту пі-гідроксіфенілпіру ватдегідрогенази (HPPD), яка бере участь у синтезі каротиноїдів. Ці сполуки, у свою чергу, розширюють спектр поглинання хлорофілу, таким чином, мезотріон є інгібітором фотосинтезу. У зв’язку з різними механізмами дії та завдяки мезотріону синергізм дії препарату Елюміс 105 OD, о.д. проявляється майже проти всіх видів бур’янів у посівах кукурудзи: як злакових, так і дводольних, однорічних та багаторічних. Завдяки збалансованому поєднанню двох діючих речовин Елюміс 105 OD, о.д. навіть здатний контролювати слабкочутливі або стійкі до інших гербіцидів дводольні бур’яни, наприклад, ватник сірійський, який на сьогодні практично не контролюється будь-якими хімічними засобами захисту рослин. Щодо інших бур’янів — Елюміс 105 OD, о.д. достатньо добре контролює всі основні їх види — хрестоцвіті, види щириці, лободи, дурман звичайний, паслін чорний, падалицю соняшнику та ріпаку, галінсогу, осоти (жовтий, рожевий, городній), види фіалок, портулак городній, нетребу звичайну та багато інших. Серед злакових бур’янів Елюміс 105 OD, о.д. має високу ефективність проти багаторічних видів — пирію, гумаю, а також, цілого ряду однорічних злакових бур’янів — видів мишію, курячого проса, лисохвосту, пальчатки кровоспиняючої.

Серед інших особливостей та переваг гербіциду Елюміс 105 OD, о.д. є найширше серед післясходових гербіцидів, які застосовуються в кукурудзі, вікно застосування — 2-8 (10) листків та потужна ґрунтова дія за рахунок мезотріону, тобто здатність контролювати декілька можливих наступних хвиль дводольних бур’янів, які можуть виникнути на полі, особливо після опадів. Найширше вікно застосування 2-8 (10) листків культури, дає змогу ефективно боротися з бур’янами, навіть за умови більш пізнього обробітку культури, коли застосування будь-яких інших гербіцидів може викликати фітотоксичність. Таким чином, ще однією особливістю препарату Елюміс 105 OD, о.д. є безпека культури, що захищається, навіть за умов більш пізнього внесення.

Гербіцид Елюміс 105 OD, о.д. рекомендується до застосування з нормою 1,5-2,0 л / га. Оптимальною нормою використання є 1,5 л / га. З такою нормою препарат необхідно застосовувати від 2 до 5 листків культури, за умови, що бур’яни мають не більше 4 справжніх листків. У випадку перерослих бур’янів, або коли на полі сходить багато багаторічників (злакових чи дводольних) чи під час застосування після 5 листка культури, коли більшість бур’янів вже є перерослими, норму внесення потрібно збільшувати, починаючи від 1,75 л / га і до 2,0 л / га.

Хоча в сівозміні зазвичай після кукурудзи не розміщують цукровий буряк, горох та овочі, але після застосування препарату Елюміс 105 OD, о.д. на наступний рік не рекомендується висівати вказані культури. Після застосування цього гербіциду такі культури, як соняшник, сою та ріпак у сівозміні рекомендується сіяти після оранки.

Ще однією особливістю гербіциду Елюміс 105 OD, о.д. є те, що до складу його формуляції включено сурфактант. Останній покращує утримання робочого розчину на поверхні рослин бур’янів та сприяє кращому проникненню препарату крізь їх поверхню. Таким чином, гербіцид Елюміс 105 OD, о.д. не потребує додавання сурфактантів та партнерів, тобто є готовим комплексним рішенням проти бур’янів у посівах кукурудзи.

Поделиться: