Защита от болезней тепличных культур

источник: «БТУ-Центр»

Теплиці – важлива допомога при одержанні вітамінної овочевої продукції цілий рік. Відтак врожай у теплицях часто буває меншим ніж очікується через ураження рослин хворобами. Специфічні умови вирощування у закритому ґрунті (висока температура, підвищена вологість повітря і ґрунту, густота посівів) сприяє масовому розвитку грибкових та бактеріальних хвороб різних культур. В зв’язку з цим для попередження масового розповсюдження хвороб необхідно проводити санітарно-профілактичні дії, які передбачають дезінфекцію культиваційних споруд, ґрунту, знезараження насіння і посадкового матеріалу.

Компанія «БТУ-Центр» пропонує використовувати біопрепарати з мікроорганізмами, які мають природну властивість пригнічувати розвиток патогенних (хвороботворних) бактерій і грибів. Такими властивостями наділена ґрунтова бактерія Bacillus subtilis і біопрепарат з фунгіцидною дією Фітоцид-р (реєстр. посв. А № 03625), створений на її основі.

Фітоцид-р проявляє дезінфікуючі та захисні властивості, підвищує стійкість рослин до збудників широкого спектру бактеріальних та ґрунтових хвороб, таких як: парша, фітофтороз, чорна ніжка, кореневі гнилі, мучниста роса, бура плямистість, антракноз тощо. Це біологічний препарат, який за ефективністю не поступається хімічним, а у більшості випадків перевершує їх.

Вирішальним заходом для захисту рослин від хвороб є передпосівна обробка насіння. Насіння обробляють замочуванням в розчині Фітоциду-р (з послідуючим просушуванням перед посівом). Бульби та цибулини обприскують розчином Фітоциду-р. Під час обробки спори бактерій, які входять до складу Фітоциду-р, попадають на насіння і інший посадковий матеріал, при пророщуванні заселяють тканини рослин, попереджуючи таким чином розвиток хвороботворних грибів та бактерій. Так зміцнюється імунітет рослин на весь час вегетаційного періоду. Крім того, Фітоцид містить біологічноактивні речовини: фітогормони, вітаміни, амінокислоти, які підвищують схожість насіння, енергію пророщування. Завдяки цьому формується більш міцна коренева система і наземна частина рослин, що також сприяє більшій стійкості рослин до хвороб, покращує живлення і розвиток рослин.

Для гарантії захисту рослин впродовж усього вегетаційного періоду і попередження розповсюдження хвороботворних бактерій і грибів у тепличному господарстві рекомендується проводити позакореневу обробку вегетаційної маси розчином Фітоциду-р. Це сприяє не тільки захисту рослин від хвороб, але й підвищує їх урожайність, понижує рівень нітратів, збільшує вміст вітамінів, цукрів та білків у готовій продукції, що покращує її смакові якості.

Поделиться: