Боротьба з бур’янами, застосування гербіцидів. Збирання врожаю і підготовка до зберігання

Боротьба з бур’янами, застосування гербіцидів

Бур’яни – рослини, що значно краще пристосовані до умов навколишнього середовища, ніж культурні форми, мають вищу репродуктивну здатність, конкурентоспроможність. У них велика різноманітність насіння і органів вегетативного розмноження, вони здатні паразитувати на інших рослинах тощо.

Значну роль у знищенні бур’янів відіграють технологічні заходи і зяблева оранка восени, яка провокує появу масових сходів бур’янів, що не мають періоду спокою. Весняне боронування, культивації також сприяють проростанню бур’янів та їх знищенню.

Своєчасні міжрядні розпушування ґрунту в період вегетації рослин забезпечують дружне проростання більшості бур’янів і знищують їх.

Боротьба з бур’янами має бути тісно пов’язана з технологічними засобами вирощування капусти червоноголової, спрямованими на створення сприятливих умов для росту й розвитку рослин.

В умовах зниження культури землеробства (недотримання сівозмін, що негативно впливає на засміченість ґрунту) необхідним є хімічний метод боротьби з бур’янами, тобто застосування гербіцидів.

Переліком гербіцидів, дозволених для використання в Україні (2012 р.), передбачено застосування багатьох їх видів. Назвемо найпоширеніші.

Агіл 100, к. е., ф. «Мактешим-Аган Індастріз Лтд.» Ізраїль – 0,6-0,8 л/га, проти однорічних і багаторічних злакових бурянів, обприскують рослини в період вегетації.

Амадеус, КС, ТОВ «ЗемлякоФФ Україна», Україна, виробник – «Органіка-Сажина», Польща – 1,6 л/га, обприскування ґрунту до висаджування розсади проти однорічних дводольних та злакових бур’янів.

Ачіба 50 ЕС, КЕ, ф. «Ніссан Кемікал Індастріз Лтд», Японія – 1,0-2,0 л/га, вносять у період вегетації рослин проти однорічних злакових бур’янів; 2,0-3,0 л/га, проти багаторічних злакових.

Бутізан 400, к. с., ф. БАСФ СЄ, Німеччина – 1,75-2,50 л/га, заробляють у грунт перед і після висаджування розсади проти однорічних злакових та дводольних бур’янів.

Дуал Голд 960 ЕС, к. е. ф. «Сингента», Швейцарія – 1,6 л/га, вносять у грунт до висаджування розсади проти однорічних злакових та деяких дводольних бур’янів.

Лонтрел А 300, в. р., ЗАТ «Фірма «Август», Росія, виробник – ф. «Доус-Агро-Сайенсіс» – 0,2-0,5 л/га., вносять у грунт після висаджування розсади проти однорічних дводольних та багаторічних коренепаросткових бурянів.

Пантера, к. е., ф. «Кромптон (Юніроял Кемікал) Регістрейшен Лімітед», Велика Британія – 1,0 л/га, обробляють грунт у період вегетації рослин проти однорічних злакових бур’янів; 1,5-2,0 л/га – проти багаторічних злакових.

Раундап Екстра, в. р., ТОВ «Монсанто Україна», Україна 2021 – 2,0-2,5 л/га, вносять навесні за два тижні до сівби насіння чи висаджування розсади проти однорічних та багаторічних злакових і дводольних бур’янів.

Фуроре Супер, м. в. е., ф. «Байєр Кроп-Саєнс АГ», Німеччина – 0,8-2,0 л/га, вносять у період вегетації рослин проти однорічних злакових бурянів.

Фюзілад Форте 150 ЕС, к. е., ф. «Сингента», Швейцарія 2020 – 0,5-1,0 л/га, вносять у період вегетації рослин проти однорічних злакових бур’янів; 1,0-2,0 л/га – проти багаторічних злакових.

Шогун 100, к. е. – 1,0-1,2 л/га, вносять під час вегетації рослин проти багаторічних злакових бур’янів.

Збирання врожаю і підготовка до зберігання

Капусту червоноголову, як і білоголову, збирають до настання заморозків. Проте низькі осінні температури позитивно впливають на смакові якості пізньостиглих сортів. Тому збирають їх дещо пізніше, ніж пізньостиглі сорти білоголової. Середньостиглі сорти збирають у кілька строків, середньопізні і пізньостиглі – за один прийом.

Під час збирання головки зрізують з 2-3 покривними листками, запобігаючи їх пошкодженню. Зібраний урожай сортують на стандартні і нестандартні головки. Їх завантажують у ящики чи спеціальні сітки, і стандартну продукцію відправляють на реалізацію або закладають на зберігання.

Для тривалого зберігання придатні пізньостиглі сорти капусти червоноголової. Збирають їх у суху погоду, відбирають найщільніші головки, без механічних пошкоджень і без уражень хворобами, залишаючи 2-3 покривних листки.

На великих площах під час збирання капусти червоноголової застосовують платформи у вигляді транспортера ТН-12, на який завантажуються головки. Далі вони подаються на транспортні засоби.

Доцільно з економічної точки зору завантажувати капусту, транспортувати і зберігати у контейнерах, застосовуючи автокрани, завантажувачі.

Поделиться:

Дополнительные материалы по теме: