Безрозсадний спосіб вирощування

Середньопізні і пізньостиглі сорти капусти червоноголової вирощують і безрозсадним способом, переважно у південних районах. Такий спосіб застосовується на вирівняних, чистих від бурянів ділянках, що дозволяє скоротити затрати ручної праці на 20-25%. За безрозсадного вирощування у рослин розвивається сильніша коренева система, яка глибше проникає у грунт, ніж за розсадного. Це допомагає їм краще протистояти несприятливим умовам у засушливий період.

Слід враховувати, що за безрозсадного способу вирощування скорочується вегетаційний період сортів і гібридів на декаду-півтори за рахунок виключення періоду на одержання розсади. Насіння висівають пізніше – кінець квітня – перша декада травня.

Вибір поля і попередника проводять завчасно. Основна підготовка ґрунту близька до такої за розсадного способу. Більше уваги приділяють вирівнюванню поверхні ґрунту, оскільки насіння загортають на невелику глибину – 2-3 см. Рано навесні проводять боронування ґрунту у двох напрямах, дві-три культивації. Передпосадкову культивацію поєднують з одночасним внесенням гербіцидів, відразу загортаючи їх боронами.

Норма висіву насіння при застосуванні звичайних сівалок до 2 кг/га. Використання сівалок точного висіву дозволяє зменшити її більше, ніж удвічі. Але за таких умов готують добре відкаліброване насіння.

Одержанню дружних і рівномірних сходів сприяє сівба дражованим насінням. При цьому зменшуються витрати праці на проривання рослин. За використання звичайних сівалок СОН-2,8, СКОН-4,2 для рівномірного розподілу насіння його перед сівбою змішують з 8-10 кг просіяного суперфосфату. Ділянку до і після сівби коткують.

Підготовка насіння, спосіб сівби і схеми розміщення рослин за безрозсадного способу аналогічні розсадному.

Догляд за посівами має багато спільного з розсадним способом вирощування, але є і деякі особливості. Після сівби на поверхні грунту може утворюватись кірка, її руйнують за допомогою кільчастих котків. Такими катками знищують кірку і після сходів капусти.

Важливим і відповідальним технологічним заходом у перший період вирощування капусти червоноголової безрозсадним способом є міжрядне розпушування грунту, за необхідності поливи і особливо захист рослин від шкідників, зокрема хрестоцвітої блішки. Запізнення з обробкою посівів хімічними препаратами на 1-2 доби може призвести до загибелі рослин. Небезпечним є те, що цей шкідник пошкоджує точку росту, в результаті чого головка може не сформуватись або утвориться виродлива, а найчастіше самі сходи гинуть.

У період вегетації рослини заселяють і інші шкідники (білан, совка, попелиця, міль), тому слід проводити на початку їх появи хімічні обробки дозволеними отрутохімікатами. Після утворення другого справжнього листка рядки букетують (букет 10-12 см, відстань 40-50 см). У фазі чотирьох справжніх листків букети проріджують, залишаючи у кожному по одній найкраще розвинутій рослині.

Поделиться:

Дополнительные материалы по теме: