Вредители моркови

автор:
источник: Довідник із захисту рослин, за ред. М.П.Лісового, — К: Урожай, ISBN 966-05-0075-0

Морквяна муха (Psila rasae L.)

Шкодить у районах з підвищеною вологістю — на заході Лісостепу, на Поліссі, Закарпатті (рис. 119). Муха завдовжки 4—5 мм, блискучо-чорна з зеленуватим відтінком. Яйця молочно-білі, овальні. Личинки завдовжки 6—7 мм, блідо-жовті, з загостреним переднім кінцем. Пупарій бурий. Зимують пупарії у грунті або в овочесховищах. Виліт імаго в травні, мухи живляться нектаром квіток. Самки відкладають яйця поблизу коренеплоду моркви або під кореневу шийку. Одна самка відкладає 100— 120 яєць. Розвиток личинок триває 20—25 днів, заляльковування відбувається в грунті на глибині 4—10 см. У середині літа вилітають мухи другого покоління, які заляльковуються в грунті на глибині 10 см. У пошкоджених рослин листки стають фіолетово-червоні, жовтіють і засихають.

Заходи захисту. Оранка грунту після збирання врожаю, сівба моркви в ранні строки, знищення бур`янів, проріджування моркви не пізніше фази другого листка, видалення з ділянок пошкоджених рослин. На присадибних ділянках під час льоту мухи грунт у міжряддях посипають сумішшю нафталіну з піском (1:10). Це повторюють три рази з інтервалом 7—8 діб.

Морквяна листоблішка (Trioza apicalis Frst.)

В Україні поширена повсюдно . Імаго світло-зелене, завдовжки 2,6—2,9 мм. Розвивається в одному поколінні. Зимують дорослі особини на хвойних породах. Яйцекладка триває протягом травня. Одна самка відкладає від 42 до 760 яєць. Виліт відбувається наприкінці липня.

Заходи захисту. Знищення бур`янів, розпушування грунту, підживлення рослин.

Поделиться: