Технология выращивания укропа

источник: Сучасні технології овочівництва // за редакцією К.І. Яковенка. — Харків: Інститут овочівництва та баштанництва УААН, 2001, — 128 с.

Кріп городній — холодостійка, скоростигла рослина, світолюбна, не вимоглива до умов вирощування, перезволоження не витримує.

Рекомендовані сорти: Харківський 85, Пахучий, Грибовський. Лісногородський, Кібрай.

Висівають як попередник теплолюбних овочевих культур або в післяжнивних посівах. Насіння проростає при температурі 3°С, молоді рослини витримують приморозки до 6°С.

Вирощують кріп молодий для столових цілей — до утворення квітконосних стебел, кріп технічний (для соління, консервування) — від цвітіння—до молочно-воскової стиглості насіння. Останній використовують при квашенні капусти.

Сіють кріп під зиму для отримання ранньої продукції і кожні два тижні — у весняно-літній період для безперервного надходження свіжої продукції.

На зелень проводять суцільний посів зерновими сівалками, з нормою витрати насіння 20—25 кг/га, глибиною його загортання 1,5—2 см і обов’язковим прикочуванням. Висівають його також широкорядним способом, з міжряддям 45 см, або стрічковим за допомогою широкосмугових сошників.

Норму висіву кропу при вирощуванні столовою культурою на зелень зменшують до 12—14 кг/га.

Хімічні засоби боротьби з шкідниками і хворобами не використовують. Столовий кріп збирають при наявності в розетці рослини 5—6 листків. Рослини повинні бути свіжими, здоровими, ніжними, з зеленими листками, без квіткових зонтиків, незабрудненими. Висота підшийки кореня до кінцівок верхніх листків — не більше 15 см.

Поделиться: