Защищаем сою эффективно и безопасно

автор:

При плануванні системи захисту сої перед агрономами стоїть досить складне питання: як забезпечити знищення бур’янів і при цьому одержати максимальну віддачу від біологічного потенціалу насіння, ціна на яке невпинно зростає. І чим вищий врожай очікується, тим проблема фітотоксичності становиться гострішою. Посудіть самі. Зазвичай від негативного впливу гербіцидів може втрачатися 15—20% врожаю. (а в при окремих погодних, ґрунтових та інших умовах ці втрати можуть бути значно більшими, аж до загибелі більшості сходів культури). Так якщо плановий врожай був на рівні 10—15 ц/га, то ці втрати біли не помітні. Але при врожайності більш ніж 25 ц/га це вже втрати 10—20% потенціального врожаю вже суттєво впливають на прибутковість господарства і економія при застосуванні «дешевого захисту» меркне в порівнянні з втрата тами від фітотоксичної дії гербіциду.

Кожен агроном знає, що основа майбутнього врожаю закладається не тільки, коли соя цвіте, а на перших етапах ії розвитку, зазвичай в перші 10—30 днів розвитку рослин. Соя не терпить забур’яненості посіві. Як на початку свого розвитку, так і в період вегетації. Тому в технології боротьби з бур’янами важлива роль ґрунтових гербіцидів, які по-перше забезпечать добрий старт рослин, будуть стримувати появу кількох хвиль бур’янів (що особливо актуально при дощовій погоді та ранніх строках посіву). Соя потребує обережного ставлення до вибору методів та засобів захисту цієї культури. Вона є досить чутливою рослиною до більшості гербіцидів, тому слід приділяти увагу не тільки проблемі ефективного знищування бур’янів, але яку побічну дію несе вибраний Вами гербіцид.

Обробка посіві сої гербіцидами на основі ацетохлорів часто приводили до пригнічення посівів або навіть іх втрату. Перед виробниками виникає дилема: або втратити ефективність за рахунок зменшення норми використання цих гербіцидів, або ризикувати втратою урожаю, використовуючи повні норми. Та є альтернативний варіант , коли можна досягти максима ефективності, знищивши практично всі шкодочинні однорічні бур’яни, захистити сою протягом двох найбільш критичних для розвитку культури місяців та не зменшити врожайність по причині фітотоксичності.

Це використовування  гербіциду Дуал Голд (1,3—1,6 л/га) який має найнижчу фітотоксичність серед ґрунтових гербіцидів на сої. Тому у разі ризику пригнічення сходів, а також на низькогумусних ґрунтах, необхідно застосовувати Дуал Голд. Цей препарат є також добрим партнером для суміші з Гезагардом (1,5 л/га + 2, 0 л/га). Використання суміші дозволяє розширити спектр контрольованих бур’янів та ефективність їх контролю за рахунок синергізму. Але у кожному конкретному випадку слід агроном повинен сам вирішувати застосовувати Дуал Голд та Гезагард в суміші, або самостійно в залежності від рівня та видового складу бур’янів. Для полегшення вирішення цієї задачі ми приводимо таблицю, яка показує на які види бур’янів діє тільки Дуал Голд або Гезагард, а на яких ми можемо очікувати синергічну дію.

Дія Дуал Голд та Гезагарду на деякі види бур’янів
Дуал Голд Гезагард Синергічна дія
Мишій гігантський Геліотроп європейський Елевзина індійська
Мишій зелений Герань розсічна Лобода біла
Мишій сизий Гірчиця види Пальчатка криваво-червона
Лисохвіст Дворядник стінний Паслін чорний
Грицики звичайні Зірочник середній Портулак городній
Гумай Канареєчник канарський Просо волосовидне
Пальчатка кровоспинна Королиця посівна Просо напівквітуче
Плоскуха звичайна Кропива жалка Просо селянське
Череда трироздільна Шпергель звичайний Ромашка
Сорго дике Курячі очка польові Галінсога дрібноквіткова
Щетинник Лептохлоа різноманітна Гірчаки види
Лобода (види) Дурман звичайний
Нетреба (види) Грицики звичайні
Переліска однорічна Щириця біла
Просо куряче
Роман польовий
Тонконіг (види)
Фізаліс дикий

Така суміші дозволять забезпечити контроль за комплексом однорічних злакових і дводольних бур’янів у посівах сої, соняшнику, гороху та інших культур, дадуть можливість сходам культурних рослин проростати без конкуренції з боку бур’янів, і закладуть основу майбутнього врожаю.

Поделиться: