Защищаем не только от сорняков, но и биологический потенциал растений

автор:

Кожен виробник сільськогосподарської продукції мріє отримати максимальний врожай , але є багато чинників, які заважають це зробити. І серед них бур’яни, які крім конкуренції за ресурси (волога, добрива, світло та інше), включають «програми» виживання культурних рослин в конкурентному середовищі шляхом алелопатії (хімічні речовини, які виділяють рослини для впливання на інших представників флори). І далі є, чи нема вже конкурентів, ця «програма» працює на виживання в екстремальних умовах. А це зниження врожайності насіння за рахунок іх більшої пристосованості до жорстких умов. Подивіться на дикі злаки, насіння дрібне, але воно проростає і дає можливість вижити рослині у мовах жорсткої конкуренції. Для подавляючої маси сільськогосподарських рослин цей період припадає на перший місяць розвитку.

Тому на перших етапах доцільніше використовувати ґрунтові гербіциди. По-перше це дає можливість захистити культурні рослини від бур’янів в найбільш гербокритичний період, який припадає на начальні етапи розвитку більшості культурних рослин. Більш пізніше знищення бур’янів не принесе очікуємого ефекту бо завдана шкода має вже незворотну дію.

Серед головних недоліків застосування ґрунтових гербіцидів зазвичай вказується їхня залежність від погодних умов. Проте на ефективність дії страхових гербіцидів природні чинники впливають не в меншій мірі. Наприклад, при високій температурі на рослинах виникає товстий восковий наліт, який знижує дію страхових гербіцидів. Або навпаки, при різких коливаннях температур від 15—20°С в день до майже 0°С вночі ефективність дії по сходових препаратів падає, бо знижуються сокорух і фізіологічні процеси в рослині, що і не дає можливості діючій речовині гербіциду виконувати свої блокуючи функції. Також тривалі дощі можуть стати на перешкоді проведенню захисних заходів, по на поле просто не можно буде заїхати.

Серед ґрунтових гербіцидів найбільш універсальним є Дуал Голд. Цей препарат забезпечує чудовий контроль однорічних злакових та деяких дводольних (щириця, лобода, гірчаки, грицики, ромашки та інші). Але найголовніше, що відрізняє цей гербіцид від інших — неперевершена безпека для культурних рослин. Тому Дуал Голд успішно включають в системи захисту багатьох культур: сорго та кукурудзи, капусти та томатів, гороху та сої, ріпаку та соняшнику, кавунів та картоплі і звичайно же буряку.

Крім широкого вибору захищаємих культур, знов же завдяки відсутності фітотоксичності, цей гербіцид найбільш підходящий партнер для бакових сумішей, які забезпечують більш повний та гарантований контроль різноманітних бур’янів. Прикладом такої суміші може бути застосування Дуал Голд (1,3_1,6 л/га) та Вензар (0,8_1,0 кг/га) де Дуал Голд посилює не фітотоксичну дію суміші, а виключно захисну. Ця комбінація забезпечує комплексний захист буряку, зменшує затрати ба дає змогу скоротити одну обробку страховими гербіцидами. Іншим прикладом може бути суміш Дуалу Голд (1,3—1,6 л/га) з Гезагардом (2,0—3,0 л/га). Вона може бути рекомендована для захисту сої, гороху, картоплі та соняшнику. Ці культури є чутливими до дії гербіцидів, і дуже часто їх врожайність падає по причині фітотоксичної дії препаратів. А ця суміш абсолютно безпечна і дає в повній мірі розкрити біологічний потенціал сортів та гібридів, закладених селекціонерами. (фото)

На ріпаку ми можемо рекомендувати суміш Дуалу Голд (1,3—1,6 л/га) з Коммандом (0,2 л/га). Ця комбінація крім вже вищезгаданих безпечності, кращої ефективності та широкого спектру знищува0ємих бур’янів, може мати ретрадантний ефект, що дозволяє краще перезимувати озимому ріпаку.

Окремо хочемо виділити захист сорго. Площі під цією культурую зростають гігантськими темпами. Гербіцидів для захисту від бурянів не вистачає. І тут також можна використати Дуал Голд, при умові обробки насіння сейнером Концеп 111.

Досить популярним стало використання Дуала Голд на овочах та бахчі. А ці культури вирощують в основному на півдні, де є дефіцит вологи. Це засвідчує, що головною причиною зменшення ефективності ґрунтових гербіцидів є не стільки погодно-кліматичні умови, скільки неправильне їх використання. Що треба враховувати при обробці цими препаратами.

1. Рівень забур’яненості. Пам’ятайте, кожна проростаюча рослина поглинає якусь частку внесеного препарату. Саме тому ефективність рекомендованих норм внесення розрахована на середній рівень забур’яненості. Якщо ми маємо рівень не в кілька разів, а на декілька порядків вищий порогу шкодочинності? Тоді треба планувати додаткові обробки страховими гербіцидами.

2. Наявність вологи в ґрунті та пилові бурі. Особливу увагу зверніть саме на здув препарату разом з пилом при сильних вітрах. Тому краще внесення гербіцидів комбінувати з заробкою не глибше 3—5 см. Більш глибока заробка перенесе більшість діючої речовини в шар ґрунту нижче глибини залягання проростаючих бур’янів.

3. Обробка ґрунту. Для ґрунтових гербіцидів важливо щоб робочий розчин рівномірно покрив всю поверхню ґрунту, зробивши щось схоже на захисний екран. А якщо препарат ляже на грудки, то вони служать вже захистом від дії гербіциду на проростаючи бур’яни.

4. Витримування норм внесення препаратів. Треба використовувати рекомендовані максимальні норми, не старатися їх знизити. Дуал Голд досить безпечний гербіцид, щоб боятися завищити норму використання. В більшості випадків навіть його передозування на 50—100% не приводить до пригнічення захищаємих культур. Якщо ви використовуєте бакові суміші, то не забувайте, що кожен Ії компонент націлено на різні групи бур’янів. Зниження норми може мати місце при домінуванні буряні в, де дія препаратів пересікається. Також зниження норми використання допустимо на більш легких ґрунтах, де абсорбція препаратів менша.

Придержуючись вищезгаданих рекомендацій ви будете більш впевнені в досягненні успіху від використання Дуалу Голд та зможете в повній мірі відчути користь та переваги захисту культурних рослин саме на перших етапах їх розвитку.

Поделиться: