Козырь больше, чем удобрение!

автор:

КОЗИР є зареєстрованим торговим знаком німецької компанії «ПРОФЕРТ Технолоджі Гмбх». Продукт вироблено в Німеччині та поставлено в Україну польською компанією «Біо-Плант Консалтінг».

Козир містить: 33,7% P2O5 та 24,3% K2O, а також додатково 22% фосфору в формі PO3 та 4% азоту у формі азоту амонію. Крім того, до складу Козир а входять мікроелементи (В – 0,014%, Сu – 0,028, Fe – 0,028, Mn – 0,014, Mo – 0,0014, Zn – 0,014%).

Козир є універсальним рідким добривом для листкового і кореневого підживлення та природним фунгіцидом системної дії. Спонукає захисну систему рослин до індукції та акумуляції в клітинах натуральних захисних тіл – ФІТОАЛЕКСИНІВ! Також зміцнює структуру оболонки і стінок клітин, завдяки чому вони створюють кращий фізичний бар’єр для проникнення патогенів. Козир стимулює рослину до пригнічення та знищення хвороб, спричинених грибками та бактеріями, таких як фітофтороз, переноспороз, парша, бактеріоз тощо.

Також Козир сприяє швидкому відновленню рослини після різних стресів, запобігає розповсюдженню шкідливих патогенів у рослині, може застосовуватися разом із пестицидами, які мають манкоцеб, хлороталоніл, цимоксаніл, дітіанон та каптан, що значно підвищує їх ефективність під час застосування для захисту від грибкових хвороб.

Переваги під час застосування Козира

 • Iстотно збільшує швидкість засвоєння сполук фосфору порівняно з традиційними фосфорними добривами;
 • стимулює рослину до створення природних захисних тіл (фітоалексини);
 • значно підвищує стійкість рослин до хвороб (чітко проявляє ефект «щеплення» від грибків і бактерій);
 • збільшує ефективність фунгіцидів;
 • поліпшує приживання розсади;
 • зменшує негативний вплив несприятливих умов вирощування на ріст і розвиток рослин;
 • сприяє швидшому дозріванню врожаю;
 • збільшує врожай та поліпшує якість продукції;
 • не чинить токсичного впливу на навколишнє середовище.

Чому такий винятковий?

Застосування добрив і засобів захисту рослин, яке спирається на препарати, що містять фосфор у формі PO3, дає високі результати і надовго вписане в сільськогосподарську практику багатьох країн світу.

PO3 – як діє?

Застосування фосфору у формі PO3 демонструє вагомі результати знищення патогенів, що викликають найпоширеніші грибкові хвороби. Фосфор у формі PO3 має абсолютно іншу природу та властивості порівняно з P2O5 – поширеною складовою традиційних добрив. З погляду хімії ці дві форми фосфору є подібними, однак PO3 мають на один атом кисню менше. І ця різниця істотно змінює фізико-хімічні властивості цього добрива.

P2O5 у традиційному добриві: мають незмінну форму і низьку розчинність у воді та досить міцно пов’язані в конкретному місці зі структурою ґрунту; мають низьку мобільність; після застосування мають знаходитися поблизу кореня, щоб рослина змогла пристосуватися до засвоєння фосфору; лише невелика кількість є доступною для рослин; для очікуваного ефекту потрібно застосовувати у великій кількості; в дуже слабкій мірі стимулюють систему природного захисту рослини.

PO3 у Козир : представлені в формі рідини; будова часточки, яка має на однин атом кисню менше, дає значно більшу мобільність фосфору в ґрунті; дуже легко засвоюються рослиною; абсорбовані та ідеально переміщуються в рослині з гори до низу через ксилему і флоему; можуть застосовуватися як позакореневе підживлення, а також безпосередньо вноситися у ґрунт; мають яскраво виражену фунгіцидну дію; потужно, протягом довгого періоду стимулюють захисну систему рослин до пригнічення та знищення хвороб; вироблений природний захист рослин зберігається навіть при зменшенні кількості фосфору в клітинах.

Чому варто обрати добриво КОЗИР для листкового підживлення?

Листкове підживлення рослин стало інтегральною частиною сучасних технологій вирощування с.-г. культур. Воно дозволяє максимально використати потенціал врожайності рослин. Часто відсутність мікроелементів у ґрунті не дозволяє рослині повністю використати інші, добре доступні поживні речовини (так званий закон Лібіха).

Затримку засвоєння макроелементів часто спричиняють низькі температури або посуха. Компоненти, які потрапляють через листя, рослина може використати негайно. Тому ефективність такого внесення добрив набагато вища від ґрунтового. Швидке поповнення існуючого дефіциту елементів живлення дозволяє вирівняти дисбаланс і значно поліпшити доступність NPK з ґрунту. Постачання важливих компонентів у критичних моментах розвитку рослин дає імпульс для створення більшого та якісно кращого врожаю.

Чим ще відрізняється добриво КОЗИР?

1. Ідеально підібраний склад мікро- і макроелементів – закомпонований на базі сучасних наукових досліджень та с.-г. практики як в Німеччині, так й інших країнах ЄС. Розробляючи це сучасне високоефективне добриво, компанія «Проферт Технолоджі Гмбх» базувалося на своєму понад 20-річному досвіді роботи у виробництві рідких добрив.

2. Висока якість використаних у виробництві компонентів уся сировина, яку використовує у виробництві КОЗИРА компанія «Проферт Технолоджі Гмбх», має сертифікати ISO.

3. Додаткові речовини, які підвищують якість та ефективність

   Засоби захисту від випаровування
 • Запобігають випаровуванню мікрокрапель добрива перед потраплянням на поверхню листка.
 • Подовжують час гідратації краплі.
 • Підвищують ефективність проникнення добрива в рослину.
   Гумектанти (зволожуючі засоби)
 • Спонукають до повторної дії добрива, яке висохло на поверхні листя.
 • Подовжують час його засвоювання рослинами.
   Засоби, що збільшують адгезію
 • Запобігають змиванню добрива під час сильної роси або опадів.
 • Мінімізують втрату добрива.
 • Збільшують кількість засвоєних компонентів.
   Сурфаканти (поверхнево активні речовини)
 • Гарантують рівномірне поширення добрива на листі.
 • Гарантують ретельніше покриття поверхні листків.
 • Поліпшують змішувальну здатність добрива КОЗИР із засобами захисту рослин.
   Хелатування EDTA
 • Запобігає випаданню в осад компонентів добрива.
 • Поліпшує поглинання поживних речовин.
 • Регулює реакцію робочої рідини.
 • Надлишок вільного EDTA (так звана суперхелатизація) дає можливість створення комплексів сполук кальцію, магнію і заліза, присутніх у воді для обприскування, що гарантує засвоювання рослинами додаткових компонентів та водночас пом’якшує поливну воду.
Поделиться: