Капуста брокколи - технология выращивания:
Особенности выращивания капусты брокколи

автор:
источник: Биологические основы овощеводства // Барабаш О.Ю., Тараненко Л.К., Сыч З.Д.

У межах виду капусти цвітної виділяється підвид броколі (капуста спаржева). Біологічні особливості, умови вирощування та насінництво переважно такі ж, як у цвітної. Однак, є й свої особливості. Площі під культурою броколі в Україні незначні. Переважно її вирощують городники. Зарекомендувала себе капуста броколі в Європі та США через свої дієтичні та лікувальні властивості та високу врожайність. Серед усіх овочевих культур вона найбільше накопичує мікроелемент селен, який підвищує імунітет людини.

Порівняно з капустою цвітною рослини броколі менш вимогливі до родючості ґрунту, більш високі (до 70-90 см), листки крупніші з гладенькими або хвилястими краями на довгих черешках, світло-зелені або темно-зелені з восковим нальотом. Квітки також більших розмірів, а насіння дрібніше, маса 1000 насінин становить 1,5-2,3 г. Головки на рослинах формуються переважно середньої щільності або рихлі. В останні роки створені сорти та гібриди зі щільними головками. Забарвлення їх залежить від сорту чи гібриду і буває зелене, темно-зелене, синювате, фіолетове, жовтувате.

Броколі має підвищену ремонтантну властивість. Вона полягає в тому, що після зрізування центральної головки в пазухах листків швидко пробуджуються сплячі бруньки і через 10-20 діб на їх пагонах формуються нові суцвіття менших розмірів (мал. 1), що підвищує врожайність до 100% і більше.

За тривалістю вегетаційного періоду (від з’явлення сходів до технічної стиглості — першого збору) сорти та гібриди капусти броколі поділяють на ранні (до 110 діб), середньостиглі (111-120) і пізньостиглі (понад 120 діб).


Мал.1.
Вирощування капусти броколі з пасинків

За відношенням до тепла броколі більш холодостійка, ніж капуста цвітна. За температури понад 15-18°С спостерігається деяке зниження врожайності. Приморозки до мінус 7-8 С рослини легко переносять. До збирання врожаю головок приступають, коли середній розмір їх досягне 8-25 см, і збирають до розсипання суцвіть і розпускання бутонів. Середня врожайність головок становить 25,0-30,0 т/га, а з пасинками — до 50,0 т/га і більше.

Поделиться:

Содержание даной главы: