Капуста пекинская - технология выращивания:
Ботанические и биологические особенности пекинской капусты

автор:
источник: Биологические основы овощеводства // Барабаш О.Ю., Тараненко Л.К., Сыч З.Д.

Коренева система стрижнева. Основна маса кореневої системи знаходиться в орному шарі. У діаметрі вона розповсюджується на відстань 40-80 см. При утворенні куща — насінника коренева система проникає в ґрунт на глибину до 120 см, а в діаметрі — до 80-120 см.

Стебло. До стрілкування стебло слабо виражене. Через 7-10 днів із розетки розростається центральний пагін (стебло) та формується насіннєвий кущ заввишки 80-120 см.

Листки. До стрілкування рослин листки зібрані в розетку. Вони сидячі або коротко-черешкові, нерозсічені, опушені, широко-обернено-яйцеподібні або видовжено-обернено-яйцеподібні. Краї листків зазубрені, злегка або сильно хвилясті. Центральна жилка товста, соковита та добре виражена. Листкова пластинка зелена або слабожовтувато-зелена з слабким восковим нальотом. Товарна продукція формується в основному через 25-35 діб. У фазі розетки (продуктового органу) рослина перебуває до 7-10 діб.

Суцвіття — китиця. Квітки середнього розміру, жовті, хрестоподібні. У розкритому стані перебувають 2-3 години. У квітці знаходиться чотири видовжені тичинки та одна приймочка, яка складається з двох плодолистиків. В основному запилення відбувається в ранкові години. Переносником пилку є комахи (бджоли). Після запилення квітки закриваються. У насінництві потрібно дотримуватися просторової ізоляції від насаджень капусти китайської, брукви, ріпи, гірчиці тощо на відкритій місцевості 2000 м, а на закритій — 600 м. З середземноморськими видами капуст не перезапилюється.

Насіння. Через 15-20 діб після настання технічної стиглості капусти пекінської в середині розетки листків формується насінний кущ. Насіння утворюється так само, як і в капусти цвітної. Воно дрібне, округле, бурувато-чорне. Маса 1000 насінин становить 2,2-2,4 г. При вологості 9% зберігає схожість до 4-5 років.