Как повысить потенциал урожайности сои?

источник: «БТУ-Центр»

Про потенціал такої зернобобової культури, як соя, знає кожен грамотний агроном. Соя – прекрасне джерело повноцінного білка, у 2-3 рази більше, ніж у зерні хлібних злаків. Цінний попередник для більшості культур, що дає можливість економити на азотних добривах. Азотфіксуючі бактерії допомагають рослинам сої фіксувати атмосферний азот. Частина його (70%) засвоюється самою рослиною, а інша частина залишається у пожнивних рештках, що дуже важливо для наступних культур. А ще біологічний азот повністю споживається бобовими культурами і не працює на «бур’яни». Все це – просто знахідка для справжнього господаря. Але без спеціальних агротехнічних підходів, професійних знань ви не отримаєте позитивного результату. Насамперед – це інокуляція насіння для забезпечення ефективної азотфіксації. Друге – це правильнй догляд за рослинами і захист від хвороб та стресів.

Підприємство «БТУ-Центр» є виробником ефективних біопрепаратів для сої та має цінний досвід з їх використання. Серед лінійки продуктів ви знайдете інокулянти власного виробництва Біоінокулянт-БТУ®, антистресант та імуномодулятор Органік-баланс®, препарат для стимуляції росту та живлення Біокомплекс-БТУ®, чудовий прилипач Липосам®, та новинки на ринку біопрепаратів: біодобриво ГРАУНДФІКС® та ґрунтовий фунгіцид МІКОХЕЛП®.

Для отримання високого результату у прирості врожаю сої, рекомендуємо застосовувати повну технологію використання біопрепаратів

№ п/пФаза внесенняНайменування препаратуНорма внесення препарату, л/га(т)
1Передпосівний обробіток ґрунту*ГРАУНДФІКС5,0
МІКОХЕЛП1,5
2Внесення ґрунтових гербіцидівЛИПОСАМ0,5
3Обробка насінняБІОІНОКУЛЯНТ-БТУ-р/-т2,0
ОРГАНІК-БАЛАНС1,0
ФІТОХЕЛП1,0
ЛИПОСАМ0,3
43-5 трійчастий листокОРГАНІК-БАЛАНС0,4
ЛИПОСАМ0,2
5Бутонізація – початок цвітінняБІОКОМПЛЕКС-БТУ-р0,5
ЛИПОСАМ0,2
*Застосовувати для підвищення коефіцієнту засвоєння добрив, мобілізації фосфору і калію з ґрунту, а також для пригнічення розвитку патогенів в ґрунті.

Практичний досвід

ТОВ «Соєвий вік», м. Кіровоград

Досліджувальна сільськогосподарська культура – соя сорт «Мавка»

Дата збору урожаюКонтрольДослідПриріст
УрожайністьУрожайність
12.09.201525,929,6+3,7

Дата посіву – 13.05.15

Дослід: Технологія господарства + препарат Граундфікс® 5 л/га + Біоінокулянт-БТУ® 2 л/т

Контроль: технологія господарства

Висновок: на підставі проведеного досліду відмічено високу економічну ефективність застосування біопрепаратів виробництва компанії «БТУ-Центр». Прибавка до урожаю склала +3,7 ц/га

ТОВ «Агроплант», с. Юрківка, Черкаська обл., 2014 рік

Досліджувальна сільськогосподарська культура – соя

Контроль, ц/гаДослід, ц/гаПриріст, ц/гаПриріст, %
2125+4+19

Дослід: технологія господарства + Біоінокулянт-БТУ® 2л/т + Органік-баланс®, 1 л/т

Контроль: технологія господарства + Біоінокулянт-БТУ® 2л/т

Висновок: на підставі проведеного досліду отримали високу економічну ефективність та доцільність сумісного застосування Біоінокулянту-БТУ® разом із збалансованим мікробіологічним препаратом Органік-баланс®. Візуально чітко спостерігалося інтенсивне зелене забарвлення, рослини вищі з більшою кількістю бобів, ознаки хвороб – відсутні. Приріст до урожаю склала + 4ц/га.

ТОВ «Урожайна країна»

Недригайлівський р-н, Сумська обл.

Досліджувальна сільськогосподарська культура – соя сорт «Фортуна»

Дата збору урожаюКонтрольДослідПриріст
ПлощаУрожайністьПлощаУрожайність
18-21.09.201548,031,8290,034,85+2,93

Дата посіву: 30.04-01.05.2015 року

Схема досліду:

Контроль: технологія господарства

Дослід: Інокуляція насіння: Біоінокулянт-БТУ®-т 2,0 кг/т

Фаза 3-5 трійчастий листочок: Органік-баланс® 0,3 л/га+ біоприлиплювач Липосам® 0,2 л/га

Фаза бутонізації: Біокомплекс-БТУ® для бобових 0,5 л/га + біоприлиплювач Липосам 0,2 л/га

Висновок: В результаті проведеного дослідження встановлено високу економічну ефективність застосування біопрепаратів виробництва ПП «БТУ-Центр» в технології вирощування сої. Під час попереднього обстеження, рослини із дослідної ділянки мали більшу масу та висоту. Застосування Біоінокулянту-БТУ®-т забезпечило надійне азотне живлення, завдяки активній роботі бульбочкових бактерій в порівнянні до інокулянту зарубіжного виробництва, який застосовувався на контрольній ділянці.

За результатами врожайності, на дослідній ділянці отримано приріст врожаю у розмірі +2,93 ц/га або +9,2%

Таким чином, очевидно, що для підвищення урожайності, покращення біометричних показників рослин сої, одержання екологічно чистої продукції необхідні ефективні біопрепарати. Високоякісні інокулянти гарантовано забезпечують приріст продуктивності сої на (15-20)%, покращують родючість ґрунту, збагачуючи його біологічним (атмосферним) азотом, що так необхідно для наступних рослин. Органік-баланс®, Фітоцид® в поєднанні з прилиплювачем Липосам® допомагають рослинам легко знімати стрес (пестицидне навантаження, різкий перепад температур, тривалу посуху тощо). Грамотний вмілий вибір технологій, підтверджених практикою, забезпечить Вам гарний прибуток навіть у складних погодних умовах.

Поделиться: