Капуста пекинская - технология выращивания:
Особенности выращивания капусты пекинской

автор:
источник: Биологические основы овощеводства // Барабаш О.Ю., Тараненко Л.К., Сыч З.Д.

Вимоги рослин капусти пекінської до умов навколишнього середовища

Вимоги капусти пекінської до умов навколишнього середовища в основному такі, як капусти цвітної. Особливістю є те, що за температури понад 18°С і довгого світлового дня рослини знижують урожайність і передчасно переходять до стеблоутворення. У прохолодну та хмарну погоду капуста пекінська формує високоякісну товарну продукцію. Рослини її менш вимогливі до ґрунтів, ніж капусти цвітної. Однак, вони формують високий урожай на достатньо вологих і пухких ґрунтах та субстратах у спорудах закритого ґрунту.

Особливості вирощування капусти пекінської у відкритому ґрунті

Насіння капусти пекінської висівають рано навесні в 3-4 строки з інтервалом 10-15 днів, а для осіннього використання — у першій декаді серпня. Спосіб сівби широкосмуговий або стрічковий. При широкосмуговій сівбі ширина міжрядь 45 см, а смуги 6-8 см, при стрічковій — ширина міжрядь 45 см, а в стрічці 5 рядків з міжряддям 10 см або 3 рядки з міжряддям 15 см. Норма висіву насіння 8-10 кг/га. Глибина сівби 0,5-1,0 см. При з’явленні сходів рослини захищають від хрестоцвітної блішки. Урожай збирають, коли на рослині утвориться 5-6 листків аж до початку стеблоутворення. Рослини вибирають з ґрунту з корінцями, струшують землю та використовують за призначенням. Урожайність 20,0-30,0 т/га.

Особливості вирощування капусти пекінської у закритому ґрунті

Капусту пекінську вирощують у чистому посіві або як ущільнювач. Як самостійну культуру насіння висівають розкидним або стрічковим способами. При стрічковій сівбі насіння висівають на достатньо зволожені та добре розроблені грядки. Ширина грядки 120-150 см. У стрічці ширина міжрядь 10-15 см. Норма висіву насіння 3-5 г/м².

Догляд за рослинами полягає у підтримуванні температури повітря вдень 18-20°С, вночі — 15-17°С та помірному зволожуванні ґрунту. Відразу за поливом добре провітрюють споруди, щоб не допустити випрівання рослин.

При ущільненні культур насіння висівають у широкі міжряддя на відстані 10-15 см від основної. Догляд за рослинами такий, як для основної культури.

Збирають урожай, коли на рослинах утвориться 4-5 листків. Затягувати зі збиранням не можна, оскільки це заважає росту і розвитку основної культури. Середня врожайність капусти пекінської в чистому посіві 8-10 кг/м², як ущільнювача — 3-4 кг/м².