Рекомендации к защите томатов

автор:

Вирощування томатів навіть під час кризи залишається прибутковою справою. Але для отримання прибутку слід враховувати всі фактори котрі впливають на отримання врожаю. Найбільшу загрозу становить поширення захворювань томатів, таких як фітофтороз та альтернаріоз.

Фітофтороз

В даний час цю шкодочинну хворобу на томаті вже відмічено більш ніж у 100 країнах світу, практично в усіх, де вирощується ця культура. В останні десятиріччя, з періодичністю в 5—6 років, захворювання все частіше набуває характеру епіфітотій, що завдає суттєвої шкоди культурі томату у цілому ряді країн. Значних збитків хвороба завдає рослинам досить часто і у нашій країні. Є інформація, що на півдні України в умовах зрошення кількість уражених рослин у залежності від погодних факторів і умов вирощування коливається від 31 до 100%, а ступінь ураження (розвиток хвороби) вегетативних і генеративних органів рослин від сягає від 32 до 90%. Втрати урожаю у деяких регіонах у вологі роки сягають 50—80%. В зоні центрального лісостепу і Полісся в епіфітотійні роки в окремих господарствах відмічалася майже повна загибель посадок цієї культури.

Взяти під контроль дану хворобу можливо строго дотримуючись технології захисту та завдяки високоефективним фунгіцидам. На сьогоднішній день Україна має можливість отримувати новітні розробки та препарати, які забезпечують максимальний захист і водночас являються безпечними для операторів і навколишнього середовища.

В Україні зареєстровано новий фунгіцид проти фітофторозу томатів. Препарат Ревус 250 SC к.с. з діючою речовиною — мандіпропамід, відноситься до нового класу фунгіцидів — манделаміди. Він зупиняє проростання зооспор та спорангій. Важливою перевагою даного препарату є швидкість та механізм розповсюдження в рослині. Ревус 250 SC к.с. завдяки унікальній технології LOK&FLO миттєво проникає і закріплюється в восковому шарі листа і рівномірно трансламінарно проникає наскрізь та забезпечує надійний захист на протилежному (внутрішньому) боці листа. В порівнянні з препаратами аналогічного механізму дії, Ревус 250 SC к.с. показав найвищу ефективність проти фітофторозу, навіть при сильних опадах, які випадали через годину після обробки.

В технології захисту проти фітофторозу Ревус 250 SC к.с. рекомендовано використовувати на першу чи другу обробку для зняття інфекційного фону та попередження розвитку фітофторозу. Під час активного росту зеленої маси слід застосовувати препарати високо-системної дії, такий як Ридоміл Голд МЦ який має сильно виражену лікувальну дію та розповсюджуються по всій рослині і забезпечує захист нових пагонів. Для подальших обробок можно застосовувати препарат Ревус 250 SC к.с. з нормою 0,5—0,6 л/га. Завдяки механізму дії препарат проявляє найвищу ефективність при профілактичному (превентивному) використанні дозволено до трьох обробок за сезон. Період очікування до збору врожаю на томатах складає 10 днів .

Альтернаріоз

Однак в останні роки на томатах спостерігається також розвиток альтернаріозу. Для забезпечення захисту проти альтернаріозу в технологію захисту слід вводити препарати Квадріс 250 SC к.с. та Скор 250 ЕС к.е.

Квадріс превентивно контролює альтернаріоз та має досить високу ефективність проти фітофторозу. При загрозі, що зараження вже пройшло — необхідно використати препарат який має виражену системну та лікувальну дію проти альтернаріозу. Скор 250 ЕС к.е. — триазоловий фунгіцид який проникає в рослину та зупиняє розвиток хвороби.

Поделиться: