Баковая смесь Пик 75 wg в.г. и Логран 75 wg в.г. – надежная защита от основных сорняков на зерновых культурах

автор:


Поле, оброблене сумішшю Лограна та Піку надійно захищає зернові культури
від бур’янів протягом всього вегетаційного періоду

Під час планування майбутнього врожаю зернових культур слід враховувати біологічний потенціал сортів. Національні селекційні центри пропонують великий асортимент сортів для різних природнокліматичних зон. Компанія «Сингента» співпрацює з провідними селекційними організаціями України, які впроваджують сорти з середньою врожайністю 70—80 ц/га та вище. Але це тільки потенціал, досягти якого можна, якщо ретельно виконувати всі стандарти системи захисту. Серед них одним із найважливіших є боротьба з бур’янами.

Велике значення в боротьбі з бур’янами в посівах ярих культур мають агротехнічні заходи. Так, різноглибинний обробіток дисковими та лемішними лущильниками і високоякісна оранка сприяють знищенню до 70% коренепаросткових багаторічних і 40% однорічних бур’янів. Однак вони не забезпечують повноцінного захисту та стають менш рентабельними через значне подорожчання техніки та пального. Тому використання гербіцидів стає обов’язковим агротехнічним заходом.

У період вегетації зернових строки застосування гербіцидів слід диференціювати в залежності від видового складу агрофітоценозу. Якщо домінують однорічні двосім’ядольні бур’яни, посіви обробляють на початку кущіння, якщо багаторічні коренепаросткові — у фазі повного кущіння.

Проте, як свідчить практика, зернові культури досить швидко проходять фазу кущіння, і настає період, коли використання багатьох гербіцидів вже неможливо. А дозволені для використання після фази кущіння гербіциди не контролюють всі шкодочинні види бур’янів. Наприклад, деякі відомі сульфонілсечовини стримують розвиток осотів, але абсолютно безсилі проти підмаренника або навпаки. Тому для більш надійного захисту зернових культур найкраще використовувати суміші з діючими речовинами, які контролюють різні ботанічні види шкідливих рослин. Це особливо актуально, якщо агроном не впевнений, які бур’яни можуть прорости на полі.

У тому разі, коли в посівах очікується поява різноманітного складу однорічних та багаторічних бур’янів або їхній видовий склад не визначений, посіви рекомендується обробити сумішшю гербіцидів Пік 75 WG в.г. + Логран 75 WG в.г. (0,01 кг/га + 0,01 кг/га) до фази «вихід в трубку» — «прапорцевий лист». Ця суміш контролює основний спектр бур’янів у злакових культурах (а також осоти, підмаренник чіпкий, падалицю соняшнику та ріпаку тощо). Крім прямої дії на пророслі бур’яни, ця суміш стримує проростання непотрібних рослин з насіння (маючи побічну ґрунтову дію). Це особливо важливо для зріджених посівів, коли сама культура не в змозі ефективно пригнічувати бур’яни. Така суміш є незамінною при коливаннях температури, що досить часто спостерігається весною, бо її компоненти ефективно діють за умов низьких температур.

      Застосовуючи разом Пік 75 WG в.г. та Логран 75 WG в.г, Ви:
  • надійно та ефективно захищаєте посіви зернових культур від широкого спектру бур’янів;
  • маєте гнучкі умови обробки посівів та меншу залежність від погодних умов й фаз розвитку культури;
  • заощаджуєте кошти, бо вартість суміші досить приваблива;
  • отримуєте значне підвищення врожайності зернових за рахунок високої ефективності проти бур’янів та відсутності фітотоксичності.
Поделиться: