Популярнейшие гибриды томата на рынках России и Украины

источник: Syngenta

В останні роки ринок закритого ґрунту України зазнав деяких змін, як в сторону збільшення виробництва, так і в плані відсоткового співвідношення таких основних культур як томат та огірок. Якщо ще в 2007 році співвідношення томата до огірка складало 1 до 1,7, то в 2009 — 1 до 2,3, а в 2010 — вже 1 до 2,5.

В плівкових же теплицях, площі для виробництва томатів завжди перевищували площі для виробництва огірків і таким чином ринок був більш стабільним та взаємодоповнюючим. В середньому по Україні в плівкових теплицях частка томату складала біля 60-65%. Якщо говорити про такі регіони як Камянсько-Дніпровський Запорізької області, то там томат займав біля 90% всіх плівкових теплиць. Але за останні два роки, навіть в цьому „помідорному“ краю, частка томату почала скорочуватися. Станом на початок 2010 року частка томату тут складає біля 65-70%. Зважаючи на те, що значна доля продукції плівкових теплиць не тільки Камянсько-Дніпровського району, а й інших регіонів постачається до Російської Федерації, а в Росії через кліматичні та економічні фактори томат вирощують переважно тільки в південних регіонах, зниження обсягів виробництва томату може призвести до перевиробництва продукції огірка і, як наслідок, до обвалу цін, як це вже було з капустою в 2007 році та цибулею — в 2008.

Відповідно до вище згаданого, в другому обороті поточного року вирощування томату буде більш доцільним та економічно обґрунтованим, а крупноплідного — тим більше.

Чому саме крупноплідний томат? В період кінця літа — початку осені, коли є багато томатів з відкритого ґрунту (переважно це „сливка“), для того щоб посправжньому заробити, тепличному виробнику потрібно, щоб його продукція значно відрізнялася по якісним показникам. Саме тоді можна розраховувати на ринки Києва, Москви та інших великих міст України та Росії.

Який же томат є найпопулярнішим на російському та українському ринках? В 2008 році в Росії та в 2009 році в Україні, компанія „Сингента“ вивела на ринок новий крупноплідний томат Царін, який спеціально призначений для вирощування в другому обороті плівкових теплиць. На даний момент цей томат є найбільш продаваним гібридом для другого обороту на півдні Росії. Дрібні покупці та великі трейдери охоче купують плоди гібриду Царін для продажу на ринках та супермаркетах Москви та області. Фермери Нікопольського та Камянсько-Дніпровського районів, які в 2009 році випробовували гібрид Царін, залишилися дуже задоволені, так як окрім високої врожайності вони отримали найвищу ціну, яка була на ринку, саме за плоди гібрида Царін.

      Чому плоди гібриду Царін користуються підвищеним попитом у покупців?
  • Плоди 220-250 г, ідеально забарвленні, з блиском.
  • Плоди однорідні, чудово підходять для упаковки.
  • Гарно зберігаються та транспортуються на великі відстані.
  • Явно відрізняються по формі, якості та смаку від турецького томату.
  • Плоди гібриду Царін стійкі до розтріскування та фізіологічних плям, навіть в періоди великих осінніх коливань температур та вологості.

У стандартному сегменті, беззаперечним лідером являється гібрид Бруклін. Плоди цього гібриду мають стандартний розмір 150-160 г, привабливу форму та надзвичайні колір та смак. Саме плоди цього гібриду якісно відрізняються серед інших своїм темно-червоним кольором. Завдяки чудовому смаку, плоди гібриду Бруклін чудово продаються на місцевому ринку у роздрібній торгівлі, де смакові якості мають вирішальне значення.

Рослини гібриду Бруклін відкритого типу, генеративні, але сильні, що робить вирощування цього гібриду напрочуд легким і дозволяє підтримувати рослину в гарному вегетативногенеративному балансі на протязі всього сезону вирощування. Даний томат має високий ступінь стійкості до бурої плямистості та п’яти рас фузаріозного в’янення. Ще однією з вагомих переваг цього гібриду являється його досконале зав’язування плодів в складних умовах другого обороту. Плоди в китиці вирівнянні та добре виповненні. Всі ці якості роблять гібрид Бруклін абсолютним лідером у своєму сегменті.

Поделиться:

Дополнительные материалы по теме: