Использование регуляторов роста растений (РРР) – страховка от вылегания зерновых культур

автор:

69. Чому зернові вилягають і як це впливає на врожайність?

Дуже часто, особливо після сильного вітру, злив, на полі можна побачити таку картину: зелені рослини, які повинні ще активно вегетувати, лежать на землі. Це пов’язано з тим, що колос дуже важкий, і стебло не витримує його ваги. В результаті полягання зерно не може повноцінно дозрівати, оскільки більшість рослин не мають доступу до світла. Полегла маса більш вразлива до хвороб, з якими боротися теж немає змоги. При вологій погоді може спостерігатися загнивання зерна, воно погано підсихає. Крім того, полеглі рослини важко комбайнувати. Все це призводить до великих невиправданих втрат врожаю (30-50%).

Селекціонери намагаються вивести сорти, стійкі до полягання, але не завжди можна поєднати стійкість до полягання і врожайність. І тоді на допомогу приходять рістактивуючі речовини, які сприяють стійкості стебла. Після обробки цими речовинами стінки стебла стають товщими, а відстань між міжвузлями скорочується. Такою речовиною є ретардант для зернових злакових культур — Моддус. В цьому препараті використана діюча речовина — трінексапак-етил з хімічної групи циклогексадіони.

70. Як правильно використати регулятори росту рослин?

Обприскування пшениці та ячменю Моддусом проводять у період вегетації від кінця фази кущіння до початку виходу в трубку. Озиму пшеницю та ярий ячмінь можна обробити одноразово із нормою витрати 0,4-0,5 л/га або дробно: перший раз у кінці фази кущіння до початку виходу в трубку (0,2-0,5 л/га) та другий — до появи прапорцевого листка з нормою витрати (0,2-0,4 л/га).

На озимому ячмені можна використати більшу норму: при одноразовому внесенні у фазу кущіння — до початку виходу в трубку (0,4-0,8 л/га).

Або дробне внесення: кінець фази кущіння до початку виходу в трубку (0,2-0,6 л/га) та повторне внесення до появи прапорцевого листка (0,2-0,4 л/га).

Не рекомендується використання Моддусу в умовах, коли рослина знаходиться в стресовому стані (посуха, перемерзання, фітотоксична дія препарату тощо). Не можна застосовувати Моддус з препаратами на основі 2,4-Д та дикамби.

Поделиться: