Мойка

автор:

Споживач високо цінує помиті овочі і картоплю. Миють не тільки коренеплоди, але й салат, диню, огірок тощо. Цю технологічну операцію проводять вручну (невеликі партії) та механізовано. Для миття використовують хлоровану воду високої якості, яка відповідає вимогам стандартів.

Для миття здебільшого, використовують не окремі машини, а цілі лінії, на яких овочі миють, просушують і калібрують. Українсько-Голландський Центр ДУКАТТ пропонує дві лінії — з радіальним та роликовим калібраторами. Ці лінії з продуктивністю 10-15 т/год призначені для калібрування і миття картоплі та овочів. Для оптимального використання і утилізації води використовують ємність з мінімальним об’ємом 15 м3, яка розділена на дві секції. Брудна вода попадає у першу секцію, де бруд осідає. Через верхній лоток очищена вода переливається у другу секцію і повторно використовується для миття овочів.

Лінія з радіальним калібратором складається з чотирьох основних частин — барабана для миття DW2, ємкості для води, роликового просушувача (для моркви — з конвеєра) та радіального калібратора з шириною 120 см. Довжина лінії майже 10 м. Інша лінія з роликовим калібратором удвічі довша і складається з восьми машин — бункера, транспортера, набору роликів, транспортера для відходів, машини для миття, підсушувача, роликового інспекційного столу та радіальної калібровальної машини.

Поделиться: