- Роль логистики и маркетинга в развитии овощеводства
- Явление виталитета собранных овощей и его регулирование
- Критерии качества овощной продукции
- Определение сроков уборки
- Способы уборки урожая
- Технологические приемы послеуборочной доработки
- Сортировка
- Мойка
- Упаковка
- Хранение
- Доработка зеленных овощных культур
- Доработка плодовых овощных культур
- Доработка корнеплодов и лука
- Требование к овощам в послеуборочных технологиях
- Післязбиральні технології доробки овочів для логістики і маркетингу
Споживач високо цінує помиті овочі і картоплю. Миють не тільки коренеплоди, але й салат, диню, огірок тощо. Цю технологічну операцію проводять вручну (невеликі партії) та механізовано. Для миття використовують хлоровану воду високої якості, яка відповідає вимогам стандартів.
Для миття здебільшого, використовують не окремі машини, а цілі лінії, на яких овочі миють, просушують і калібрують. Українсько-Голландський Центр ДУКАТТ пропонує дві лінії — з радіальним та роликовим калібраторами. Ці лінії з продуктивністю 10-15 т/год призначені для калібрування і миття картоплі та овочів. Для оптимального використання і утилізації води використовують ємність з мінімальним об’ємом 15 м3, яка розділена на дві секції. Брудна вода попадає у першу секцію, де бруд осідає. Через верхній лоток очищена вода переливається у другу секцію і повторно використовується для миття овочів.
Лінія з радіальним калібратором складається з чотирьох основних частин — барабана для миття DW2, ємкості для води, роликового просушувача (для моркви — з конвеєра) та радіального калібратора з шириною 120 см. Довжина лінії майже 10 м. Інша лінія з роликовим калібратором удвічі довша і складається з восьми машин — бункера, транспортера, набору роликів, транспортера для відходів, машини для миття, підсушувача, роликового інспекційного столу та радіальної калібровальної машини.