ЕкспресСан™ – технология успеха выращивания подсолнечника

источник: DuPont
Для того, щоб впевнено досягати найвищих результатів з мінімальними затратами спеціалісти Дюпон та Дюпон Піонер розробили ЕкспресСан™ – інноваційну технологію отримання високих і сталих врожаїв соняшнику. Технологія поєднання вирощування соняшнику та його гербіцидного захисту.

Складові технології успіху

До складу цієї технології входить ряд високоврожайних спеціалізованих гібридів соняшнику та гербіцид Експрес®75% в.г., що надає можливість ефективного контролю найбільш проблемних дводольних бур’янів у післясходовий період вегетації соняшнику.

За ці роки технологія ЕкспресСан™ стрімко розширила географію вирощування. Площі висіву лінійки гібридів становлять понад 350 тисяч гектарів. Що важливо - поруч із південними регіонами, технологія ЕкспресСан™ інтенсивно поширюється в центральних, північних та західних регіонах України. Сільгоспвиробник у повній мірі відчув легкість, практичність технології та додаткову впевненість. А саме головне - результат, який безумовно помітний як у полі, так і у бункері комбайну!

Особливості та переваги гербіциду Експрес®

Гербіцид Експрес® належить до групи сульфонілсечовин. Препарат контролює розширений комплекс найбільш проблемних двосім’ядольних бур’янів у посівах спеціалізованих гібридів соняшнику ЕкспресСан™. Так, гербіцид Експрес® безпроблемно контролює види лободи, осотів, пасліну, нетреби, амброзії, гібіскуса, канатника, капустяних видів та ще понад 30 різних бур’янів. Отже, разом з гербіцидом Експрес® можна вирішувати проблеми різного, навіть найскладнішого рівня та типу забур’янення.

У випадку нерівномірного проростання насіння бур’янів сільгоспвиробники можуть використовувати гербіцид Експрес® в декілька прийомів, що дозволяє контролювати кілька хвиль бур’янів. Наприклад, проти першої хвилі амброзії та ін бур’янів, провести обробку гербіцидом Експрес® у нормі 25 або 30 г/га + ПАР Тренд® 0,1-0,15%. Надалі, при появі наступної хвилі бур’янів проводять другу обробку гербіцидом Експрес®, також з половинною нормою (сумарна норма гербіциду за сезон не має перевищувати 50 г/га).

Гібриди ЕкспресСан™ мають високу селективність до гербіциду Експрес®, тому кожен гібрид із представленої лінійки націлений на максимальні показники продуктивності.

Однією з найбільш важливих переваг гербіциду Експрес® є безпечність у сівозміні. Активна речовина препарату має швидкий напіврозпад у ґрунті, таким чином, немає обмежень щодо висіву наступних культур сівозміни. Беззаперечно, що агрономи високо оцінили поряд з потужним контролем проблемних бур’янів ще й відсутність післядії на наступні культури – адже це дійсно надзвичайно практично та безпечно!

Назва бур’януЕфективністьНазва бур’януЕфективність
Абутилон ТеофрастаВисокаРедька дикаВисока
Амброзія полинолистаВисокаГірчак почечуйнийВисока
Нетреба звичайнаВисокаГірчак розлогийВисока
Лобода, видиВисокаГірчак безерековиднийДобра
Щириця, видиВисокаЖовтець, видиВисока
Осот рожевий та жовтийВисокаМак дикийВисока
Дурман звичайнийВисокаГібіскус трійчастийВисока
Паслін чорнийВисокаКуколиця білаВисока
Гірчиця польоваВисокаСухоребрик лікарськийВисока
Грицики звичайніВисокаРомашка видиВисока
Талабан польовийВисокаШпергель звичайнийВисока
Соняшник однорічнийВисокаЖабрій звичайнийВисока

Розширені строки застосування

Гербіцид Експрес® 75% в.г. можна застосовувати у період від 2-х до 8-ми справжніх листків у соняшнику - на ранніх стадіях активно вегетуючих бур’янів (оптимально від сім’ядолей до 4-6 справжніх листків у однорічних бур’янів та розетки у багаторічних).

Дія гербіциду Експрес® 45 г/га + ПАР Тренд® 0,1% в посівах гібриду P64LE19 проти видів гірчаків та капустяних бур’янів. Полтавська область, 2015 р.

Норми застосування

Норма застосування гербіциду Експрес® 75% в.г. 30-50 г/га. Рекомендовано завжди додавати ПАР Тренд® 0,1%-0,15%. У разі ранньої появи бур’янів та коли очікується поява наступної хвилі, можна провести дворазове внесення препарату у половинних нормах. Проте сумарно не більше 50 г/га за сезон.

Технологія ЕкспресСан™ дозволяє впродовж вегетації скористатись комплексом переваг від поєднання двох складових:

Комплекс переваг від високоврожайного гібриду насіння соняшнику

 • розширена лінійка високопродуктивних гібридів;
 • гібриди високоолеїнового та звичайного типу
 • різні групи стиглості гібридів;
 • адаптовані до технології No-Till;
 • гнучкість щодо строків висіву та зони вирощування;
 • стійкість до хвороб та рас вовчка;
 • гарантія отримання високих врожаїв.

Комплекс переваг від високоефективного післясходового гербіцидного захисту

 • ефективний післясходовий контроль дводольних бур`янів;
 • контроль найбільш проблемних бур`янів, в т.ч. види нетреби, амброзії, лободи, осотів;
 • висока селективність до гібридів лінійки ЕкспресСан™;
 • розширене вікно застосування у культури від 2-х до 8-ми листків;
 • без обмежень у сівозміні;
 • висока економічна окупність.
Поделиться: