У природи немає поганої погоди. Але як протидіяти її негараздам? Готувати сильне насіння!

автор:

Головне бажання аграріїв - отримання високих, сталих і в той же час якісних врожаїв, що неможливо без комплексного живлення та захисних заходів.

В останні роки відділом захисту рослин Інституту с/г Полісся УААН було випробувано розроблений нами Агробіокомплекс (АБК) з властивостями системно-контактного фунгіциду широкого спектру дії для підвищення урожайності рослин та їх захисту від хвороб. Результати – 56-113% прибавки з АБК на пшениці, сої.

Застосування органічних та мінеральних добрив сприяє поліпшенню умов живлення рослин завдяки безпосередньому збагаченню їх доступними для рослин поживними речовинами. Добрива, крім поліпшення умов живлення, впливають на його ріст та розвиток, забезпечують більшу стійкість проти несприятливих умов вирощування, збільшують врожай та його якість.

Але як підбрати склад добрив, мікродобрив, ЗЗР, щоб отримати максимально-можливий результат на кожному конкретному полі?

Для цього мало знати правила агротехніки та мати найсучасну техніку і найкраще насіння!

Ми немало повідомляли про наші результати, які і перевищували потенціал найвидатніших селекціонерів сучасності – озима пшениця Смуглянка – 126 ц/га на полі, Ювівата – 156 ц/га на дослідній ділянці, 100,2 ц/га сої на фрегатах. Результати ці отримані з допомогою легкодоступних препаратів до рослин, ефективних при діапазоні температур від 2°-5°C до 28°-45°C та підібраних для важливих і критичних фаз розвитку рослин з урахуванням їх фізіологічноих потреб. Але не може кожен аграрій повірити чи дотриматись всіх правил агротехніки та рекомендації застосування АБК. Тому наведемо мінімально можливі результати при мінімальних витратах при погіршених погодних умовах.

Приклад 1. Південь Миколаївської обл. Опади 18 мм за вегетаційний період зернових 2018. Врожайність озимого ячменю - 42,5 ц/га при витратах на АБК 1286 грн/га. При визначенні результатів від додаткової обробки рослинних рештків АБК-Д (при затратах 375 грн/га) прибавку врожаю отримували в межах 5-8 ц/га пшениці, 5-12 ц/га ячменю. Прибавка збільшувалась, залежно від збільшення долі азоту в баковій суміші від 9 до 35 кг/га д.р. Порівняння ж проводилось з однаковою кількістю азоту.

Приклад 2. Озима пшениця в Одеської обл. Одна обробка насіння комплексом АБК з 8 препаратів Подільському р-ні (314 грн/гектарну дозу), протруйник лише інсектицидний – прибавка 5,2 ц/га. При зменшені дози висіву насіння при деяких змінах в агротехніці – витрати менші, економія більша, врожайність – 55 ц/га – Захарівський р-н.

Приклад 3. Дніпропетровська обл. Опади 00 мм за вегетаційний період зернових 2018, агрофон – N32P32P32 перед посівом та N43 в лютому. Результат – 9,98 ц/га пшениці, а плюс обробка АБК лише 2 рази – 25,99ц/га. Фермер Ю. Кущинський зерно збирав дуже ретельно – рік критичний!

Неможливо все розповісти в невеликій статті , але можливо кожному аграрію досягти вказаних (і кращих) результатів і на своїх полях – при правильному виборі, а вибір сьогодення є і він на користь українських технологій. Практика врожайності озимого ріпаку з АБК – по 40 ц/га в 4-х областях з далеко не найкращими погодними умовами тому підтвердження.

Для того, щоб впевнено рекомендувати елементи АгроБіоКомплексної (АБК) технології на цих полях і інших проходять багаторічні досліди препаратів, елементів АБК на різних культурах і рекомендується лише кращі варіанти з одночасним аналізом «вузьких місць» як по живленню, так і по зихисту. Але «вузькі» місця на своїх полях та ділянках кожен повинен знати ще до посіву, або ж звернутись за допомогою до фахівців. Фітосанітарний огляд сходів можливо виконати з необхідним коригуванням, але доганяти завжди важче, ніж стартувати вчасно. Берегти честь змолоду - це значить готовити насіння сильним, забезпечити його перед посівом, сходи при початку кущення – перед зимою АБК для закладки потенціалу гідного врожаю і зберегти його як мінімум до весни.

За консультацією:
тел: +38 (067) 404-63-99
тел: +38 (097) 900-00-65

Поделиться: