К защите кукурузы с творческим подходом

автор:

Вже позаду посівна. Почали з’являтися сходи кукурудзи. А разом із ними настає проблема захисту культури від бур’янів. Звичайно хочеться вирішити цю проблему одним махом з мінімумом витрат. Але видовий склад бур’янів, який зазвичай проростає у посівах кукурудзи досить різноманітний. Вони мають різні біологічні та фізіологічні особливості та різну стійкість до дії тих чи інших гербіцидів. У зв’язку з цим надія тільки на «чудодійну силу» якогось одного препарату не є виправданою, а схожою на надію смертельно хворого на силу «зарядженої води».

Найбільш ефективним, дієвим заходом є застосування бакових сумішей. В такий спосіб ми розширюємо спектр контрольованих бур’янів, посилюємо дію кожного з компонентів за рахунок синергізму і в результаті підвищуємо врожайність кукурудзи , бо маємо кращий захист культури. Але щоб вибрати яку суміш слід застосувати — треба поставити задачі, які необхідно вирішити, а потім починати комбінувати різні препарати. Крім видів бур’янів слід враховувати також фазу розвитку культури, біологічний потенціал врожайності, погодні умови, які культури вирощувались в сівозміні до посіву кукурудзи, які будуть висіватися після та інше.

      Існує декілька різних варіантів захисту кукурудзи в період вегетації.
  • По–перше. Якщо ми маємо високоврожайні гібриди, то треба застосовувати менш фітотоксичні гербіциди, щоб не втратити генетичний потенціал, закладений селекціонерами. Таким гербіцидом є Мілагро (1,0—1,25 л/га), який досить ефективно контролює всі злакові бур’яни і великий спектр дводольних.
  • Але якщо є проблема з падалицею соняшника в Мілагро слід добавити Пік (0,005—0,01 кг/га). Суміш дорожчає всього на 10-15 гривень, але проблема падалиці зникає до кінця сезону. До того ж посилюється дія на осоти та інші дводольні. Цією сумішю можна обприскувати до 8 листа.
  • За потреби знищення осотів під наступні культури в сівозміні (як наприклад буряк або соняшник) кращими партнерами для Мілагро будуть Діален Супер (1,0 л/га) або Банвел (0,3—0,5 л/га). Перевага цих гербіцидів полягає також в тому, що властивістю однієї з діючих речовин —l дикамби диметиламінної солі — є здатність діяти не тільки через листя та стебла, але і знищувати кореневу систему бур’янів. Також ці препарати можуть розірвати ланцюг застосування сульфонілсечовин , насичення котрими є досить великою проблемою з точки зору післядії. Але слід пам’ятати, що ці препарати, як самостійно, так і в суміші можна використовувати у фазу 3—5 листків.
  • Коли виникає проблема боротьби з багаторічними бур’янами після фази 5 листків, а також треба знищити паслін чорний найкращим партнером для Мілагро буде Каллісто (0,2—0,25 л/га). Каллісто також має ґрунтову дію, знищує зростаючі з насіння проростки, і таким чином контролює декілька наступних хвиль бур’янів. До речі, як проти пасльоновий гербіцид — він поза конкуренцією. Маючи низьку фітотоксичну дію Каллісто може бути застосований (і в суміші з Мілагро також) на ділянках гібридизації. Ця властивість дає підстави рекомендувати цей гербіцид на високоврожайних гібридах з метою максимального використання генетичного потенціалу сучасних гібридів кукурудзи.

Неможливо відобразити всі ситуації, які виникають на полях. Але на декількох прикладах ми показали підходи до вибору схем захисту. Наші спеціалісти також готові прийти Вам на допомогу, і дати рекомендації для конкретних умов в Вашому господарстві. Будь ласка звертайтесь за тел. (044) 494-17-71 і Ви завжди можете розраховувати на нашу допомогу.

Поделиться: