Десикация или дефолиация? Что выбрать?

автор:

Нині для десикації зареєстровано багато препаратів, у тому числі гліфосати. Серед них – Ураган Форте 500 SL, в.р.к., який має найшвидшу дію серед усіх представників цієї групи. Вже через сім-десять днів після застосування Ураган Форте 500 SL, в.р.к., рослини гинуть. А це майже в півтора-два рази швидше, ніж за застосування інших гліфосатів. До того ж, норма витрати цього препарату майже на 50% нижча.

У разі застосування гліфосатів вегетативні частини висихають поступово, та й процес висихання генеративних органів значно повільніший. Це, швидше, дефоліація, ніж десикація. Одночасно висихають листя й стебла, знищуються бур’яни, завдяки чому полегшується збирання врожаю.

Та головним десикантом залишається Реглон Супер 150 SL, в.р.к. Чому саме він? Бо саме цей препарат не тільки припиняє розвиток рослини, починаючи з кореневої системи і закінчуючи генеративними органами, а ще й витягує вологу з обробленої рослини. Саме за рахунок зневоднення оброблена рослина відмирає. Бо в механізмі впливу діючої речовини закладено ефект підсушування. Таким чином, застосовуючи Реглон Супер 150 SL, в.р.к., ми досягаємо головної мети десикації - різкого зменшення вологості насіння. Згідно з науковими даними, різниця наявності вологи в насінні, яке оброблене Реглоном Супер 150 SL, в.р.к. та гліфосатами, сягає понад 20%. Саме в цьому полягає суттєва різниця між десикацією та дефоліацією. Крім того, досить швидко висушуються стебла та листя, що сприяє прискоренню збирання врожаю та зменшенню втрат.

У разі, коли насіння ріпаку вже дозріло, але стебла ще зелені, чекати поки вони підсохнуть не варто, бо обсиплються стручки. Тому навіть за швидкого дозрівання насіння десикацію треба проводити. Щоб обмежити осипання насіння ріпаку під час комбайнування було б добре застосувати Реглон Супер 150 SL, в.р.к. разом з Нью-Філмом, який немов покриває стручок тоненькою сіткою, не даючи йому розтріскатися, коли його торкаються.

Середня норма витрати – 2-3 л/га. Рекомендовано обробляти ввечері або в хмарну погоду. Це пов’язано з тим, що в разі потрапляння препарату на рослину утворюються хімічні сполуки, які швидко розкладаються під дією ультрафіолету. Тому обробка за рекомендованих умов покращує ефективність Реглон Супер 150 SL, в.р.к.

Таким чином, використовуючи саме Реглон Супер 150 SL, в.р.к., можна досягти зменшення збиральної вологості зерна та насіння, полегшити збирання врожаю, зменшити забур’яненість, а отже, втрати врожаю та затрати на доведення до стандарту зібраного насіння. У свою чергу, все це сприятиме збільшенню прибутків вашого господарства.

Звернемо увагу ще на одну проблему – присутність на ринку так званих «аналогів». Пропозиція такої «продукції» величезна. Дехто із сільгоспвиробників вдається до доказів, що між оригінальними препаратами та «аналогами» нема жодної різниці – якщо діюча речовина та ж сама, то навіщо платити більше? Проблему вибору можна пояснити на такому життєвому прикладі. Коли нам потрібна горілка на святкування дня народження дружини, ми купуємо недешеву горілку відомої марки. І вибір тут виправданий, оскільки ми переймаємося здоров’ям близьких; відомо ж бо, що дешева горілка не проходить якісного очищення, а через домішки споживачеві може стати зле. Та ж сама ситуація між оригінальними засобами захисту рослин та генериками.

Російські вчені провели порівняльний аналіз Реглона Супер 150 SL, в.р.к. та «аналогу», результати роботи були опубліковані в журналі «Защита и карантин растений» (Крис Николлс «Пестицид пестициду рознь»). Висновки наведені у таблиці нижче.

Таблиця 1.
Порівняльний аналіз генерика та Реглон Супер 150 SL, в.р.к.
Сполуки технічного продукту Генерик Реглон Супер 150 SL ,в.р.к.
Дикват 83 г/л 150 г/л
Етилен дібромід48 ррм <10 ррм
2,2 біпіридил 0,42 % <0,075%
Терпіридин 18,5 ррм <1,0 ррм

Як бачимо із порівняльного аналізу, значно знижена кількість діючої речовини – не головна проблема. Це можна компенсувати нормою витрати. Гірше інше – ті домішки, які містить сумнівний препарат.

Аналіз свідчить, що кількість таких домішок у 5-18 разів вища в генеричному препараті, ніж у Реглоні Супер 150 SL, в.р.к. Тому, якщо норма витрати буде вдвічі вищою, то на насіння потрапить у 10-35 разів більше домішок! А які це сполуки (етилен дібромід, 2,2 біпіридил, терпіридин)? Побічні продукти синтезу диквату. Вони досить небезпечні для людей та навколишнього середовища. Наприклад, згадані вище домішки впливають на статеву функцію людини, і, як наслідок, – на майбутні покоління. Реглон Супер 150 SL, в.р.к. проходить досить складну та недешеву процедуру очищення, тому кількість шкідливих речовин у ньому перебуває в допустимих межах, які не шкодять людині та навколишньому середовищу.

Тож вибрати десикацію чи дефоліацію – вирішувати вам. А ми сподіваємося, що наша інформація допоможе вам прийняти правильне рішення. Бажаємо одержати добрий урожай і значні прибутки!

Поделиться: