- Роль логистики и маркетинга в развитии овощеводства
- Явление виталитета собранных овощей и его регулирование
- Критерии качества овощной продукции
- Определение сроков уборки
- Способы уборки урожая
- Технологические приемы послеуборочной доработки
- Доработка зеленных овощных культур
- Доработка плодовых овощных культур
- Доработка корнеплодов и лука
- Требование к овощам в послеуборочных технологиях
- Баклажан
- Боб овощной
- Свекла столовая и мангольд
- Тыква
- Горох овощной и сахарный
- Грибы
- Дыня
- Кабачок и патиссон
- Арбуз
- Капуста белокочанная и краснокочанная
- Капуста цветная и брокколи
- Капуста брюссельская
- Капуста кольраби
- Капуста пекинская
- Капуста савойская
- Картофель
- Катран и хрен
- Фасоль
- Укроп
- Кукуруза сахарная
- Морковь
- Огурец
- Пастернак и петрушка
- Перец
- Томат
- Ревень
- Редис и редька
- Салат латук и цикорные салаты
- Сельдерей
- Скорцонера
- Спаржа
- Фенхель
- Физалис овощной
- Лук-батун и другие листовые многолетние виды
- Лук-порей
- Лук репчатый и шалот
- Чеснок
- Шпинат
- Щавель
- Післязбиральні технології доробки овочів для логістики і маркетингу
Серед пряних овочевих рослин попитом у світі користуються хрін (Armoracia rusticana Gaertn. et Scherb.; syn. Cochlearia armoracia L.; syn. Armoracia lapatifolia L.) та катран (Crambe sp.). В Україні якість хрону (листків та коренів) і технології його зберігання стандартизовані – ДСТУ 294-91, ДСТУ 1920-91, ДСТУ 724:2006, ДСТУ ISO 4187-2002 (додат. А). Стосовно катрану, то таких стандартів поки що не розроблено. У Європі для контролю експортних та імпортних партій свіжих коренів хрону користуються стандартом UNECE STANDARD FFV-20 Horse-Radish, який переглянутий у 1996 році.
Хрін поділяють на два сорти – перший і другий, для яких першою умовою є дотримання мінімальних вимог, за якими корені повинні бути здоровими, чистими, практично без шкідників та слідів їх пошкоджень, твердими, не здерев`янілими, прямими без перекручень, без надлишкової вологості та стороннього запаху і присмаку.
До першого сорту відносять хрін з вирівняною формою (не допускається більше двох головок), без додаткових розгалужень корінців, без розщеплень, гладенькі, без внутрішніх пустот, свіжі на вигляд, з білим м`якушем без сірих смуг. Другий сорт якості допускає незначні дефекти форми, три головки та інші незначні вади, які принципово не впливають на зовнішній вигляд.
Стосовно розмірів коренів хрону, то вони є такими для двох сортів:
- до першого сорту відносять корені діаметром не менше 25 мм і довжиною – не менше 20 см, не враховуючи довжини головки;
- до другого сорту допускаються корені діаметром не менше 15 мм і завдовшки – не менше 10 см, не враховуючи довжини головки.
До першого сорту допускається наявність 10% (за масою) коренів, які відповідають другому. Аналогічно до другого сорту допускається 10% (за масою) коренів, які не відповідають мінімальним вимогам, але за умови що вони ще придатні для споживання. Окрім цього, для двох сортів якості допускається 10% (за масою) коренів, розмір яких не відповідає вимогам даного стандарту.
Хрін упаковують пучками, або укладають без зв`язування у пучки. Якщо у пучках, тоді корені повинні бути однакової довжини, а пучки приблизно однакової маси.