Щавель

автор:

В Україні продукція свіжого щавлю та технологія його вирощування поки що не стандартизовані. У країнах Європейського Союзу для контролю якості використовують той же стандарт, що і для шпинату UNECE STANDARD FFV-34. Цей стандарт використовують тільки для продукції, яка постачається у свіжому вигляді.

До мінімальних вимог, яких дотримуються під час збирання щавлю належать доброякісність (підгнила продукція не допускається на ринок), чистота (не допускається попадання до продукції інших речовин), свіжий вигляд, практична відсутність шкідників та пошкодження ними, відсутність квітконосів і стороннього запаху і/або присмаку.

Якщо у післязбиральних технологіях використовували миття листків, то їх необхідно просушити. Всі технологічні операції виконані під час збирання врожаю та його післязбиральної доробки повинні забезпечити збереження якості впродовж усього періоду логістики від поля до споживача.

Зібраний урожай сортують на два сорти. До першого відносять продукцію з високою якістю листків, які мають забарвлення відповідно до ботанічного сорту. Черешки листків за довжиною не повинні перевищувати понад 10 см. До другого сорту відносять продукцію, яка не відповідає вимогам першого, але у технологіях збирання врожаю дотримані мінімальні вимоги. У стандарті розміри листків щавлю не регламентуються.

Поделиться: