Укроп

автор:

Кріп – однорічна трав`яниста рослина. Розрізняють кріп зелений свіжий і технічний. Кріп зелений свіжий – це молоді ароматичні рослини, на яких ще не утворилися суцвіття. На товарні потреби їх збирають через 35-50 діб після з`явлення сходів, коли висота їх досягає 12-20 см. Зелений кріп використовують як приправу в кулінарії.

Технічний кріп використовують у двох фазах розвитку – в період цвітіння та на початку воскової стиглості насіння. Під час цвітіння він характеризується сильним і приємним ароматом та використовується для консервування огірків, помідорів та виготовлення маринадів. На початку воскової стиглості кріп використовують для соління огірків, помідорів тощо.

Відповідно до стандарту ОСТ 10 235-99 «Укроп свежий. Технические условия» розрізняють кріп молодий столовий і кріп технічний.

Для кропу молодого столового діють такі вимоги. Рослини з черешками або без них, здорові, незабруднені. Довжина рослин від шийки корінця до верхівки листків не більше 250 мм.

Допускається наявність рослин в партії, (% від маси), не більше: з жовтими листками – 5; великих розмірів, з нерозкритими квітковими зонтиками і не здерев`янілими стеблами – 10, з легким в`яленням листків – 10. Масова частка мінеральних і сторонніх домішок – не більше 1%.

Рослини кропу технічного з корінцями або без них мають бути із здерев`янілими стеблами, здорові, в фазі цвітіння або початку формування насіння, з частково пожовтілими листками, без домішок бур`янів, плісені і гнилі, незабруднені.

Допускається наявність рослин з частково сформованим насінням – не більше 15% до маси. Масова частка мінеральних і сторонніх домішок – не більше 1%.

Якість продукції тісно пов`язана з режимами зберігання. Кріп протягом тривалого періоду зберігає свою якість у холодильнику в упаковці із тонкої поліетиленової плівки. Він повинен бути сухим. Тому попередня обрізка корінців добре впливає на збереження якості кропу. У рослин з обрізаним корінцями повільно втрачаються цукри, і менше накопичується летких речовин, що пояснюється уповільненням процесів старіння листків.

Зелень кропу добре зберігається в ящиках з поліетиленовими вкладишами і в поліетиленових нещільно закритих пакетах. Розфасовувати зелень потрібно відразу після збирання або протягом доби, попередньо розмістивши її в камери охолодження. Оптимальна температура зберігання 0-1°С, відносна вологість повітря – 95-98%.

Для вживання зелені кропу в зимовий період листки висушують, солять або заморожують.

Поделиться: